ورود کاربران عضو

شرکت در نظر سنجی

لینک دوستان

×

خطا

"Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

Cannot get "مرند" woeid in module "mod_sp_weather".

"Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

"Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

"Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ترشح  آدرنالین هنگام ورزش باعث مهار سرطان می‌شود

پژوهشگران دریافته‌اند دویدن و ورزش شدید می‌تواند به دلیل ترشح آدرنالین باعث نابودی تومورهای سرطانی تا 50 درصد حجم آن ها شود. گفتنی است، محققان ادعا کرده اند وجود و ترشح آدرنالین به بدن برای از بین بردن تومورهای سرطانی کمک می‌کند.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، پژوهشگران این نتایج را با آزمایش بر روی موش های آزمایشگاهی که بر روی چرخ می چرخیدند و مشاهده کاهش حجم تومورهای سرطانی در آن ها را بدست‌ آورده‌اند.

این یافته‌ها توسط محققان دانشگاه کپنهاگ بدست آمده است. به طور خاص پزشکان دریافته‌اند تولید آدرنالین در اثر ورزش یا تمرین ورزشی شدید می‌تواند باعث افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن به ویژه برای درمان تومورهای سرطان‌های ریه، کبد یا پوست شود.

محققان همچنین دریافته‌اند ترشح آدرنالین می‌تواند باعث تولید نوعی سیگنال شیمیایی در طی فرآیند ورزش توسط عضلات به نام اینترنت لوکین(IL-6) شود که نوعی هدایت کننده مرگ تومورهای شیمیایی به آنها ارسال می کند.
در عین حال پژوهشگران دریافته‌اند، زنانی که مبتلا به سرطان سینه هستند به طور عمده کمتر از سایر زنان در طول عمر خود ورزش کرده‌اند و اکثراً دچار اضافه وزن و کمبود فعالیت فیزیکی بوده‌اند.

چگونه برای صعود به ارتفاعات آماده شویم؟

لازمه صعود به ارتفاعات #آمادگی بدنی و #عضلانی مناسب و همچنین #سلامت و کارکرد صحیح دستگاه #قلبی و #عروقی و #تنفسی است. در اینجا به برخی از نکات برای کسب آمادگی لازم برای صعود به ارتفاعات اشاره می‌شود.

? تمرینات مربوط به آمادگی بدنی و دستگاه تنفسی و قلبی عروقی خود را حداقل 2 ماه پیش از صعود به ارتفاعات شروع کنید؛ بویژه اگر قصد صعود به ارتفاعات بیش از 4000 متر را دارید.

? در مرحله شروع به این تمرینات حتماً با مراجعه به پزشک از تناسب نوع تمریناتی که انجام می‌دهید با سن و وضعیت بدنی خود و همچنین عدم وجود ضرر در صعود به ارتفاعات برای سلامتی خود  اطمینان حاصل کنید.

? انجام فعالیت‌های کوه‌نوردی بصورت #دائم و افزایش ارتفاع و مسافت صعود به مرور زمان. به این ترتیب بدن شما به مرور به وضعیت حاکم بر ارتفاع عادت خواهد کرد.

? انجام تمرینات "#اینتروال" که موجب افزایش ضربان قلب و مجدداً کاهش ریتم و ضربان قلب به صورت متناوب می‌شود. این نوع تمرین باعث افزایش کارایی و رشد دستگاه قلبی عروقی می‌گردد. این تمرینات می‌تواند #شامل دوی سرعت، دویدن روی تپه‌ها، دویدن روی تردمیل و یا رکاب زدن با دوچرخه به سبک اینتروال باشد. هر هفته بر شدت تمرینات خود اضافه کنید و برای شبیه‌سازی صعود می‌توانید با همراه داشتن کوله‌پشتی به انجام این تمرینات بپردازید.

? تمرین و #فعالیت مناسب، #تمرکز بر ریتم و عمق تنفس. تمرکز بر عمق تنفس و ریتم آن در مواقعی که در معرض کمبود اکسیژن و کاهش فشار هوا قرار دارید به شما کمک خواهند کرد.
 هر زمان که حالت #نفس‌نفس زدن برای شما پیش آمد، با #کوتاه‌تر کردن قدم‌ها و تمرکز بر تنفس عمیق به رفع این معضل کمک کنید. تمرینات #یوگا، #مدیتیشن، #اینتروال، تقویت #عضلات #شکم و #دیافراگم نقش بسزایی در پیشرفت   و بهبود عملکرد دستگاه تنفسی شما دارند.

ترجمه: پویا سلیمانی:

 فواید خوردن نمک در کوهنوردی :

برخی از فوائد خوردن #نمک در حین #کوهنوردی و تعرق ورزشکار را در ادامه بیان می کنیم:

۱. بیش ترین اثر مفید نمک، ثابت کردن ضربان غیر عادی قلب است و به تنظیم #فشارخون کمک می کند.

۲. خارج کردن اسیدیته زیادی که در بدن به وجود آمده است.

۳. حفظ تعادل مقدار #قندخون

۴. فراهم ساختن انرژی لازم برای بدن

۵. کمک به عملکرد صحیح سلول های عصبی

۶. جذب مواد مغذی

۷. صاف و نرم کردن حنجره و جلوگیری از چسبناک شدن مخاط که معمولا در تنگی نفس دیده می شود.

۸. نمک یک آنتی هیستامین طبیعی است.

۹. جلوگیری از کرامپ یا گرفتگی عضلانی

۱۰. برای تنظیم خواب مهم است و به عنوان یک هیپنوتیسم طبیعی عمل می کند.

۱۱. استفاده از نمک بر روی زبان، موجب توقف سرفه های خشک می شود.


چرا باید گتر کوهنوردی بپوشیم :

کوهنوردان در زمستان و تابستان گتر را همراه خود دارند چرا که باران، شبنم گل و برف در تمام طول سال باعث خیس شدن شلوار جوراب و کفش می‏ شوند. پاهای نمناك، انگشتان سرد، شلوار پاره یا حتی یك سوراخ کوچک در شلوار شما می‏تواند فاجعه به بار آورد.
برای اجتناب از سرمازدگی پاها، انتخاب درست گتر اهمیت بسزایی دارد. متداول ترین کاربرد گتر جلوگیری از خیس شدن پاها و کفش‏ها است. گتر باید مانع ورود آب و برف آبكی به درون کفش شود. در واقع گتر باید خشكی پا در طول برنامه صعود را تضمین کند. گتر باید گرم هم باشد. پاهای سرد لذت صعود را از بین می‏برد و در موارد بیشماری منجر به سرمازدگی می‏شود.

گتر باید ضدآب هم باشد. یك پای خشك از یك پای خیس گرمتر است. لایه اضافی گتر به نگهداری گرمای بدن کمك می‏کند و خطر سرد شدن پاها را تا حد زیادی کاهش می‏دهد. اگر پاها خیس شوند، خون از حد معمول سردتر خواهد شد و انگشتان را گرم نمی‏کند. همچنین گتر باید لباسها را از فرسایش محافظت کند.
برای اجتناب از سرمازدگی پاها، انتخاب درست گتر اهمیت بسزایی دارد. متداول ترین کاربرد گتر جلوگیری از خیس شدن پاها و کفش‏ها است. گتر باید مانع ورود آب و برف آبكی به درون کفش شود. در واقع گتر باید خشكی پا در طول برنامه صعود را تضمین کند. گتر باید گرم هم باشد. پاهای سرد لذت صعود را از بین می‏برد و در موارد بیشماری منجر به سرمازدگی می‏شود.

ورزش صبحگاهی

اولین پرنده روز،،
اولین طعمه را خواهد گرفت!!!

فواید دویدن صبحگاهی

بدون شک دویدن یک راه عالی برای دستیابی به تناسب اندام و سلامتی است. میلیونها نفر در سطح جهان به این ورزش با اهداف مختلفی می پردازند. یک سوال همیشگی در اینجا بهترین زمان دویدن است. تحقیقات نشان داده که بهترین زمان برای دویدن صبح می باشد. در این مقاله به بعضی از فواید دویدن در صبح اشاره می کنیم.

?مهمترین فواید دویدن در صبح

?افزایش بهره وری در امور روزانه

اولین پرنده روز اولین طعمه را خواهد گرفت. دویدن در صبح به شما کمک می کند که در ساعات ابتدایی روز انرژی روحی و جسمیتان را تحریک کنید. این کار نه تنها هوشیاری شما را افزایش می دهد بلکه به شما کمک می کند تا در زمان مناسبی از رختخواب خارج شوید. پس از دویدن، اندورفین و آدرنالین بیشتری در بدن جریان دارد. این منجر به سرحال آمدن میشود که برای ساعتها ادامه پیدا می کند.

?بهبود سلامت قلبی

آیا می خواهید خطر بیماری قلبی را به نصف کاهش دهید؟ تنها چند دقیقه دویدن روزانه می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را کاهش دهد. تحقیقات نشان می دهد که مرگ زودرس دوندگان ۲۷% کمتر و مگر و میر ناشی از مشکلات قلبی در این گروه ۳۰% کمتر است. این برای همه دوندگان صدق می کند و مهم نیست که در چه سطحی باشند.

?راه انداختن متابولیسم

یکی از مهمترین فواید دویدن در صبح راه انداختن متابولیسم بدن است. دویدن صبحگاهی سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد و باعث میشود که در طول روز کالری بیشتری بسوزانید.
می توانید قبل از خوردن صبحانه شروع به دویدن کنید. در این حالت بدن شما بعد از تمرین به جای ذخیره کردن شروع به استفاده از مواد غذایی برای ریکاوری می کند.

?سلامتی مفاصل

زمانی بود که مردم فکر می کردند، دویدن برای مفاصل مضر است. با این حال تحقیقات اخیر نشان داده که در عمل دونده ها کمتر دچار مشکلات مفصلی میشوند. دلیل این امر احتمالا تناسب وزنی می باشد که باعث میشود فشار کمتری بر مفاصل وارد شود. دویدن در صبح با افزایش قدرت مرتبط است که به کاهش احتمال آرتروز کمک می کند.

?سلامت روانی بهتر

دویدن تاثیر بسیار مثبتی بر سلامت روانی دارد. به طور کلی ورزش کردن به عنوان یکی از راهکارهای اساسی مدیریت استرس شناخته میشود. دویدن باعث میشود که احساس ارزشمند بودن و موفقیت کنید. به ویژه از فواید دویدن در صبح می توان به بهره گیری از هوای مطبوع و مناظر زیبای صبح اشاره کرد. در این ساعت از روز اتومبیل زیادی هم تردد نمی کند که باعث هوای بهتر خواهد بود.


?خواب بهتر

اگر در خوابتان مشکل دارید، دویدن را به عنوان یک راهکار مد نظر داشته باشید. مطالعات نشان داده افرادی که صبح تمرین می کنند کیفیت خواب بهتری نسبت به کسانی که در عصر تمرین می کنند دارند.
مانع رسیدن به خواب خود، نداشتن یک روال نرمال زندگی است. به از چند روز بیدار شدن در صبحگاه برای دویدن، در شب هنگام هم زودتر احساس خواب آلودگی خواهید کرد.

?آزاد شدن وقت در غروب

تمرین صبحگاهی باعث میشود وقت کافی در غروب و شب برای رسیدگی به سایر امور مانند خانواده، مطالعه، کار و غیره داشته باشید.

نکات زیر را برای دویدن در صبح مدنظر داشته باشید:

می توانید با یک صبحانه سبک مانند یک لیوان قهوه و چند بیسکوییت شروع کنید.

از حرکت آرام شروع کنید. بدن از حالت خواب شروع به حرکت کرده و نیاز به زمان برای گرم شدن دارد.

حرکات کششی و سرد کردن پس از تمرین را فراموش نکنید.

پس دوستان سحر خیز وبا نشاط،
وعده گاه صبحگاهی ما،
نزدیک ترین پارک محله مون،،

برگرفته از سایت موج کوه


چگونه با همين يك جفت زانو بتوانيم يك عمر كوهنوردي كنيم

بسيارند كوهنورداني كه از مشكل زانو رنج مي برند، موارد متعددي باعث بروز اين مشكل مي شوند شايد مهم ترينش فشار به اين مفصل بيش از توان ماهيچه ها و كشكك هاي آن باشد.
بنابراين براي پيشگيري از اين عارضه بايد به تقويت ماهيچه هاي چهار سرران پرداخت.

اگر قصد داريد كوهنوردي مدام داشته باشيد و مثل بسياري پس از يك دوره كمتر از ده يا حتي پنج سال بالاجبار آن را كنار نگذاريد لازم است آنها را رعايت كنيد:

در هنگام فرود (مـهـم):

۱-    فرود با کمک گرفتن از تمام عضلات بدن (بالاتنه و پاها)
۲-    حرکت به طرف پایین به شکل زیگزاک
۳-    خم بودن نسبی زانو در هنگام فرود (نسبت به موقعیت شیب)
۴-    پرهیز از پریدن در هنگام فرود
۵-    استفاده از چوب‌دست ـ باطوم (جفت یا تک )
۶-    استفاده از کفش مناسب
۷-    قرار دادن پاها به شکل صحیح و مناسب با بستر کوه
۸-    سرعت کم در هنگام فرود
۹-    مراقبت و پرهیز از ضربه خوردن مستقیم به زانو و پیچش آن در هنگام کوهنوردی
۱۰-    حمل کوله استاندارد با وزن مناسب
۱۱-    انجام دادن مداوم ورزش کوهنوردی و تمرینات میان هفته (غیرمنقطع)
۱۲-    استفاده نکردن از زانوبند (به جز در موارد خاص پزشکی)
۱۳-    تقویت عضلات چهارسر ران و دوقلوی ساق پا با تمرینات ویژه
۱۴-    داشتن وزن مناسب در ورزش کوهنوردی

در هنگام صعود:

۱-    انجام ندادن حرکت زانو بلند در هنگام صعود، به ویژه در مناطق سنگی
۲-    استفاده از چوب‌دست ـ باطوم (جفت)
۳-    گام‌برداری صحیح با کمک گرفتن از عضلات بالاتنه

می شود تا سر قلّـه نروی  :

کوله ات را بگذار ....
راه نیکی بردار
سبز شو تا تن رنجور دماوند ، دعایت بکند
تن و پاکوب دماوند پـُر از روضۂ اندوه و غم است
کوله ات را بگذار ...
گام نیکی بردار
می شود تا سر قله نروی ؟
می شود از سر بیداری این فکر قشنگ
جاروئی برداری و بـِرووفی همۂ غـُصه ی این کوه بلند
جانپناه ها خسته .... بال هاشان بسته
کوله ات را وا کن
بده یک مرحم از آن روح درون کوله
بر تن پارۂ این کوه سِترگ
تن و پاکوب دماوند پـُر از روضۂ اندوه و غم است
کوله ات را بگذار ...
فکر یک جادو کن
جادوی رُفتـَنِ این کوه قشنگ
می شود تا سر قلّـه نروی

✍ #امیرملیحی

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مترجم سایت

جستجو در سایت

آمار سایت

2737157
بازدید امروزبازدید امروز1073
بازدید دیروزبازدید دیروز1773
بازدید این هفته بازدید این هفته 9358
بازدید این ماه بازدید این ماه 41242
تعداد کل بازدیدهاتعداد کل بازدیدها2737157