ورود کاربران عضو

شرکت در نظر سنجی

لینک دوستان

×

خطا

"Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

Cannot get "مرند" woeid in module "mod_sp_weather".

"Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

"Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

"Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 


برنامه ی جنگلنوردی اجرا شده در روز جمعه مورخه 1400/3/14  از روستای اولی تا ییلاقات روستای کرینگان توسط کانون کوهنوردی فرهگیان آراز مرند    

راهنمایان این برنامه : آقایان رحیمی ،نیکنام  و سر کار خانم دهقانی نژاد   

شرح اجمالی : اولی یااولیق یکی از روستاهای استان آذربایجان شرقی است که در دهستان دیزمار شرقی بخش خداآفرین شهرستان کلیبر واقع شده‌است.وجه تسمیه نام آن بعلت وفور "آو" یا "مارال" که تادهه 1350ه.ش دراین روستا موجود بود می‌باشد .مسجد این روستا زیارتگاه اهالی منطقه می‌باشد .شغل اهالی روستا دامداری ،کشاورزی وقالیبافی می‌باشد .عمده محصولات کشاورزی آن لوبیا چیتی، گردو و زغال آخته می‌باشد . که از آب دو روخانه دائمی که از جنگلهای بالا دست روستا سرچشمه می‌گیرد تأمین می‌شود.طبیعت روستاجنگلی کوهستانی می‌باشد که در فصول گرم پذیرای گردشگران بسیاری است.


اسامی دوستانی که در این برنامه شرکت کرده بودند. اقایان : طالبی ، رفیعیان ، نگارستان ، سلیمانپور ، روضه خوانی ، مقبولی ، عزیززاده ، نور آبادی ، جنس بافی ، نصیر پور ، جعفری ، فتاحپور ، احمدی ، سرکار خانم نیکنام

  شروع برنامه : 5 صبح از مرند

اتمام برنامه 8 عصر در مبدا

مدت زمان صرف شده : 15 ساعت

  فاصله مرند تا روستای اولی : 182 کیلومتر

مدت زمان  جنگل نوردی رفت و برگشت ۶/۵ ساعتمطلب کوتاهی در مورد روستای کرینگان :  

این روستا در منطقه بکر و سرسبز ارسباران در نزدیکی ورزقان واقع شده که غیر از زیبایی و صفای روستا و مردم آن، زبان اهل روستا نیز بر جذابیت آن افزوده است.

در بررسی‌ های تاریخی آثار ویژه‌ ای که مبین قدمت تاریخی روستا باشد، یافت نشده است، اما رایج بودن زبان تاتی در میان مردم روستا، قدمت فرهنگی و قومی روستا را نشان می‌ دهد و دورۀ استقرار آن را به دوران دور تاریخ آذربایجان می‌رساند.

زبان ساکنان این روستا را هیچ‌ کس در روستاهای اطراف بلد نیست و فقط در بین خودشان به زبان تاتی سخن میگویند و کودکانشان را نیز با این زبان بزرگ می‌کنند.

روستای دره‌ ای كرینگان بافت مسكونی متمركز دارد که با استقرار در میان كوه‌ ها، چشم‌ انداز زیبایی پدید آورده است. خانه‌ های یک طبقه با طرح و معماری ساده و مصالح چوب و کاهگل جذابیت خاصی به روستا  می بخشد. ردیف خانه ها در شیب تند تپه به موازات هم بطوری که پشت بام یکی حیاط و معبر خانه دیگر است، ساخته شده است. طول سرتاسری خانه ها متصل به هم و در فواصل منظم است که منظره بسیار بدیعی را بوجود آورده است. شکل خانه‌ ها، بر نوع معیشت و فعالیت مردم و همچنین اقلیم منطقه منطبق است و فضاهای لازم برای رفع نیازهای متنوع روستاییان از قبیل فضای زندگی، آغل، انبار علوفه و غیره در احداث آنها پیش‌ بینی شده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مترجم سایت

جستجو در سایت

آمار سایت

2643201
بازدید امروزبازدید امروز515
بازدید دیروزبازدید دیروز2638
بازدید این هفته بازدید این هفته 5235
بازدید این ماه بازدید این ماه 17320
تعداد کل بازدیدهاتعداد کل بازدیدها2643201