ورود کاربران عضو

شرکت در نظر سنجی

لینک دوستان

×

خطا

"Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

Cannot get "مرند" woeid in module "mod_sp_weather".

"Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

"Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

"Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مراقب صاعقه ها باشید:

در هنگام رعدوبرق به هیچ وجه از تلفن همراه و یا سایر ابزارهای الکترونیکی استفاده نکنید .

بر طبق یک اصل فیزیکی ، بارهای الکتریکی به سمت لبه و نوک اجسام حرکت میکنند، بنابراین باید ازچنین اجسامی مانند تک درختان ، صخره ها و نوک کوه، بالای پشت بامها، دوری کرد .

از آنجایی که آب رسانای جریان الکتریسیته است ،
باید از محیط نم دار و دست زدن به اجسام خیس تا حد امکان دوری نمود .

 اجسام فلزی را ازخود دورکرد.

صاعقه میل زیادی به برخورد با بلندترین نقطه را دارد بنابر این اگر در یک دشت قرار دارید و اگر شما بلندترین نقطه در آن دشت هستید بیشترین خطر جهت برخورد صاعقه متوجه شماست.

موقع صاعقه مراقب تلفن همراه خود باشید، اگر نمیخواهید گوشی را خاموش کنید آنتن آن را قطع کنید(در حالت پرواز قرار دهید)،
زیرا خطر فقط در آنتن گوشی شماست که میتواند موجب برخورد صاعقه با شما گردد وگرنه کارکردن با سایر پوشه های گوشی مثل گالری، بازی ها، موزیک و غیره مانعی ندارد.
 
یک گوشی دوسیمکارته با آنتن روشن، مانند یک دکل 40 متری از فولاد میماند که شما را به شدت در خطر صاعقه زدگی قرار میدهد.

سازماندهی حرکت گروهی در کوهنوردی :

*حرکت یک گروه کوهپیمایی همیشه باید به شکل ستونی و به صورت منظم و پشت سر یکدیگر انجام شود و تا پایان کار صعود و بازگشت باید نظم ستون حفظ گردد و هر شخص در ستون جایگاهی دارد که توسط سرپرست گروه تعیین می گردد❗️


*نظم و انضباط می تواند بخشی از ایمنی شما را تضمین کند.

نفر اول گروه ( سرقدم )

نفر اول به عنوان هماهنگ کننده در سرعت پیمایش و از افراد با تجربه گروه می باشد که توانایی مسیر یابی و هدایت گروه را دارد.

نفر آخر گروه ( اکیپ جمع کن )

یکی از قویترین و با تجربه ترین اعضای گروه می باشد . مراقبت از افراد گروه بر عهده اوست تا کسی از گروه جدا نشود و تا آخر برنامه با نفر اول گروه در ارتباط می باشد ( ارتباط می تواند از طریق سوت ، بیسیم و ... باشد). چنانچه یکی از اعضای گروه در پیمایش کندتر از دیگران حرکت می کند و از نظر تکنیکی معادل اعضای گروه نمی باشد بهتر است پشت سر نفر اول قرار گیرد . سرپرست گروه یا سرپرست برنامه می تواند به عنوان نفر اول یا نفر آخر در گروه قرار گیرد یا در میان گروه حرکت کند و همه ی حرکات و روند کار اعضاء را کنترل نماید.❗️

** برنامه ریزی ، گذر زمان ، کنترل کمی و کیفی بر عهده سرپرست می باشد.برای اجرای برنامه ايمن وبا كيفيت از دستورات سرپرست پيروی كنيد.

*صداقت*همدلی*انسجام

دویدن بیشتر از دوچرخه‌سواری برای استخوان‌ها مفید است

بررسی‌های جدید نشان داده است که ورزش دویدن از آنجایی که بار بیشتری بر مفاصل و استخوان‌ها وارد می‌کند نسبت به دوچرخه‌سواری که وزن را از روی استخوان‌ها بر می دارد برای سلامت استخوان‌ها مفید تر است.

محققان ایتالیایی دریافتند که دوچرخه‌سواران استقامت از مشکلات استخوان رنج می برند و استخوان‌های ضعیفی دارند، در حالی که ورزشکاران ماراتن استخوان‌های قوی‌تری دارند.

دوندگان ماراتن میزان گلیکوژن بیشتری دارند و میزان انسولین خون آنها پایین‌تر است.

مدیر این تحقیقات می‌گوید: افراد نیاز دارند برای داشتن سلامتی مرتب ورزش کنند. با این حال بررسی‌های ما نشان داده است افرادی که در معرض داشتن استخوان‌های ضعیف هستند بهتر است به جای دوچرخه‌سواری و شنا، بدوند. دویدن بافت‌های استخوانی را تحریک می‌کند و در طولانی مدت باعث افزایش قدرت استخوان‌ها می‌شود.

چه تفاوتی میان پروتئین گیاهی و حیوانی وجود دارد؟

9 آمینو اسید ضروری وجود دارد که بدن باید آن‌ها را از برنامه غذایی دریافت کند چرا که بدن نمی تواند این آمینو اسیدهای ضروری را خود تولید کند.

غذاهای حیوانی تمام آمینو اسیدهای ضروری را تامین می کنند به همین دلیل به غذاهای حیوانی پروتئین کامل و به غذاهای گیاهی پروتئین ناکامل گفته می شود. پروتئین های حیوانی حاوی تمام آمینو اسیدهای ضروری را دارند اما گیاهی نه.

اگر شما تنها پروتئین گیاهی مصرف می کنید، بسیار مهم است که تنوع غذایی داشته باشید، تا بتوانید تمام آمینو اسیدها را دریافت کنید. برای مثال، غلات آمینو اسید لیزین محدودی دارند. حبوبات مقدار لیزین بالاتری دارند اما حاوی متیونین و سیستئین کمی هستند.

* فقط پروتئین گیاهی چطور؟

می توانید تنها پروتئین گیاهی مصرف کنید و باز هم تمام آمینو اسید های ضروری را نیز به بدن برسانید. برای انجام این کار، باید انواع مختلفی غذاهای گیاهی میل کنید، وعده هایی نظیر: غلات، آجیل ها، دانه ها، حبوبات، و سویا را شامل می شود.

در واقع سویا و غلات سبوس دار، به عنوان پروتئین های گیاهی با کیفیت قلمداد می شوند، چون حاوی مقادیر بالایی آمینو اسید های ضروری هستند. افرادی که تنها غذاهای گیاهی مصرف می کنند تا زمانی که بتوانند غذاهای متنوع مصرف کنند می توانند تمام آمینو اسید های ضروری را به بدنشان برسانند.

*هر دو را مصرف کنید

هر دو پروتئین گیاهی و حیوانی می توانند در یک برنامه غذایی سالم جا داشته باشند. پروتیئن های گیاهی ممکن است دارای دیگر مواد مغذی مانند فیبر و آنتی اکسیدان باشند و پروتئین های حیوانی نیز حاوی ویتامین ها و مواد معدنی هستند، اما چربی بیشتر و فیبر کمتر دارند.

خطرات نقاب  ...

نقابهای برفی برای کوهنوردان خیلی خطرناک است اگر روی آن راه بروند و یا از زیر نقاب حرکت کنند ( احتمال ریزش نقاب برفی ) خطر نقاب های برفی دائم تنها در تابستان است که حتی بدون بودن کوهنورد در محل بسیار کم امکان ریزش ان وجود دارد ولی احتمال خطر ریزش نقابهای زمستانی بدلیل سست بودنشان و تحت تاثیر باد و حرارت ( آب شدن ) زیاد است.
هنگامیکه بر اثر حرارت از ارتفاع نقاب کم می شود، تشخیص آن از شیب رو به باد کم شده امکان رفتن کوهنورد بر روی آن زیاد است.
کونوردان باید متوجه باشند که نقاب فقط از نوک آن ریزش نمی کند بلکه مقداری عقب تر از نوک نقاب واقع شده و تیره تر از سایر نقاط نقاب است ریزش نقاب برفی در زمستان یا پس از بارش برف تازه سقوط بهمن را موجب می گردد.
افرادی که از کشته شدن کوهنوردان معروفی همچون هرمن بهل- فرتیس کاسپارک و غیره به علت سقوط نقاب مطلعند خطرات لاینفک آن را دست کم نگرفته و آنرا رعایت می کنند.
بستن افراد گروه به وسیله طناب با فواصل معین از یکدیگر دارای اهمیت فراوانی است به نحوی که در هر بار تنها یک نفر روی قسمت نقابی یال قرار بگیرد. تحت هیچ شرایطی نباید روی بام نقاب رفت. باید با فاصله قابل ملاحظه ای از محل احتمالی شکسته شدن نقاب حرکت کرد حتی اگر موجب پیاده روی بیشتر شود.
چگونگی عبور از نقاب
اغلب اتفاق می افتد که برای پایین آمدن یا بالا رفتن از محلی باید از نقاب عبور کرد یا آنکه برای پایین آمدن لازم است نقاب از بالا درهم کوبیده شود. از بالا- بعد از بررسی دقیق بالای نقاب از طرفین، باید شکافی در باریکترین قسمت نقاب ایجاد کرد. نفر اول از میان شکاف عبور کرده و در محلی که از پایین و طرفین مطمئن باشد قرار می گیرد و نفرات بعد به همین ترتیب از همان محل عبور می کنند.
از پایین- محلی را که برامدگی نقاب حداقل ضخامت را دارد انتخاب می شود. در موقع کندن سوراخ کمی فاصله گرفت. از آنجا که تشخیص مرکز ثقل نقاب از پایین به سادگی ممکن نیست حفر تونل از میان نقاب و عبور از آن ممکن است باعث درهم ریختن پایه نقاب و ریزش آن شود.
چگونگی حرکت در صورت ریزش نقاب
هرگاه شکستن نقاب باعث افتادن سرگروه شود و نفر بعدی جای پای محکمی نداشته باشد باید نفر دوم بطرف مخالف بپرد و به این ترتیب جان خود و جلودار را نجات دهد.

با آرزوی سلامتی

تاريخ : یکشنبه هجدهم فروردین ۱۳۹۸ | 17:42 | نویسنده : سلیمانپور |

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مترجم سایت

جستجو در سایت

آمار سایت

1168564
بازدید امروزبازدید امروز114
بازدید دیروزبازدید دیروز1655
بازدید این هفته بازدید این هفته 3712
بازدید این ماه بازدید این ماه 32929
تعداد کل بازدیدهاتعداد کل بازدیدها1168564