ورود کاربران عضو

شرکت در نظر سنجی

لینک دوستان

×

خطا

"Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

Cannot get "مرند" woeid in module "mod_sp_weather".

"Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

"Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

"Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

غذای کم‌چربی بخوریم یا کم‌کربوهیدرات؟

از طریق مطالعاتی که تاکنون انجام شده می‌دانیم کربوهیدارت‌ها منبع اصلی کسب انرژی از مواد غذایی هستند و با کاهش میزان این مواد در غذا میتوان وزن را کنترل کرد. حالا یک مطالعه جدید نشان داده که رژیم غذایی کم کربوهیدرات می‌تواند خیلی بهتر و موثرتر از رژیم کم‌چربی وزن را کم کرده و احتمال بروز بیماری های قلبی را کاهش دهد.

کربوهیدرات‌های عمده در غذا شامل نان و دیگر محصولاتی حاوی گندم، برنج، سیب زمینی و تمامی مواد شیرین و ذرت است.

در این مطالعه افراد در دو گروه قرار گرفتند. در یک گروه غذای کم‌کربوهیدرات و در گرو دیگر غذای کم‌چربی استفاده شده. بعد از گذشت یکسال وزن افرادی که در گروه کم کربوهیدرات بودند چهار کیلوگرم کمتر از افراد گروه دیگر بود.

وقتی رژیم غذایی کم‌کربوهیدرات مصرف می‌کنیم باید حدود ۴۰ درصد انرژی روزانه از مواد چرب تامین شود که در میان آنها روغن زیتون از بقیه سالم‌تر است. کاهش مصرف کربوهیدرات به زیر ۴۰ گرم در روز و مصرف پروتئین بیشتر جزئی از این رژیم غذایی است.


اشتباه تکراری که گاهی منجر به تلفات در کوهستان می گردد

 فرق جلودار (سر قدم)و مسیریاب و راهنمای محلی در چیست؟

 در بیشتر تیم های کوهنوردی این سه مسئولیت به درستی تعریف و تفکیک نمی گردد که این موضوع موجب بروز اشتباهاتی در کوهنوردی از جمله هدر رفت انرژی گروه و حتی بروز تلفات می شود چرا که عدم تفکیک این مسئولیت ها، پیمودن مسیرهای اشتباه و تصمیمات غلط بر مبنای اطلاعات نادرست را در پی دارد.

جلودار(سرقدم) عضوی ثابت از تیم است که پیشاپیش گروه حرکت کرده و وظیفه حفظ ریتم گروه و همچنین یافتن بهترین مسیر پاکوب را دارد. وی همواره نگاهی به مسیر پیش رو دارد و همچنین حرکت تک تک همنوردان پشت سر را نیز زیر نظر می گیرد که این مهم به تنهایی انرژی و حواس کامل جلودار را به خود اختصاص داده و وی را از پذیرش مسئولیت های دیگر مانند مسیریابی باز می دارد.

اما یک مسیریاب که او نیز عضوی ثابت از تیم است و خود را به دانش و تکنولوژی روز مجهز کرده، وظیفه مسیریابی و همچنین ارتباط با جلودار(سرقدم) جهت اصلاح احتمالی مسیر پیمایش و ارتباط با سرپرست برنامه جهت اعلام اطلاعات مسیر پیموده شده و مسیر پیش رو را دارد. مسیریاب نمی تواند جلودار باشد چرا که هر از گاهی نیاز دارد برای چک کردن مسیر کمی از تیم جدا شده و بررسی های لازم را انجام دهد در حالی که اگر به عنوان جلودار(سرقدم) انجام وظیفه کند ریتم گروه را به هم می زند.

راهنمای محلی که عضو مهمان تیم است یک گزینه اضافی و البته مطلوب است که تجربه بیشتری نسبت به اعضای گروه در پیمایش مسیر مورد نظر دارد اما اشتباه زمانی رخ می دهد که راهنمای محلی که هیچ آگاهی از شرایط و آمادگی اعضای تیم ندارد را جلودار و یا سرپرست برنامه قرار می دهیم و یا از او می پرسیم چند ساعت تا پایان مسیر باقی مانده! راهنمای محلی از آنجا که آشنایی خوبی با تیم ندارد نمی تواند سکان گروه را در دست بگیرد که این آغاز یک دومینو از اشتباهات ناخواسته و بعضا مرگبار است. همچنین راهنمای محلی به علت اینکه عمدتا به دانش و تکنولوژی روز مجهز نیست نمی تواند در شرایط بحرانی و یا آب و هوای بد و مه آلود و کولاک و شب، مسیر را به درستی تشخیص دهد، در حالی که مسیریاب از پس این مهم بر می آید.

خلاصه اینکه جلودار(سرقدم) با مسیریاب فرق دارد و هر دو مسئولیتی جداگانه و ضروری دارند. همچنین راهنمای محلی نمی تواند کار مسیریاب گروه را انجام دهد و یک گزینه اضافی اما مطلوب است.


نحوه مصرف داروهای خوراکی ضددیابت موجودنسبت به غذا

 آکاربوز با اولین لقمه غذایی (۳ بار در روز)

 متفورمین درصورت تجویز یکبار درروز بعد از بزرگترین وعده غذایی جهت کاهش عوارض گوارشی و دوبار درروز بعد از صبحانه و شام (در کل بعد از غذا) ( ۲تا ۳ باردرروز )
اشکال آهسته رهش : یکبار درروز

 سیتاگلیپتین و لیناگلیپتین: نسبت به غذا مهم نیست.( یکبار درروز )

 رپاگلینید : 15-30 دقیقه قبل از وعده غذایی فقط باید دقت شود در صورت حذف یک وعده غذایی، دوز مربوط به آن وعده هم حذف شود . (به تعداد وعده های غذایی که ۳ بار درروز است مصرف میشود)

 پیوگلیتازون نسبت به غذا مهم نیست.(یکبار دروز تجویز میشود)

گلیبنکلامید : همراه با غذا مصرف شود و در هرروز با یک وعده غذایی خاص سر ساعت منظم. ( یک یا دوبار درروز )

گلیکلازید : بعد از غذا مصرف شود.
فرم MR دارو بعد از صبحانه مصرف شود.
معمولی : یک یا دوبار درروز
و Mr : یک بار درروز

 امپلاگلیفلوزین ( گلوریپا ) : صبح ها مصرف شود. یکبار درروز

دکتر کیهان محمدی : داروساز بالینی ،

خداحافظی با سرطان پروستات :

کليه مردان بالاين. چهل سال جدي بگيرند

کشف غیرمترقبه نابود کردن سلول های سرطانی پروستات به صورت طبیعی (با ترکیب سه میوه و گیاه)
مترجم: تقی طاهری آبکنار

تحقیق شگفت انگیز جدیدی در نشریه پری سیژن آنکولوژی Precision Oncology ثابت کرده است که ترکیب سه ماده مغذی که بنیان گیاهی دارند سلول های سرطانی پروستات را نابود و منهدم می نماید. عنوان این پژوهش که بوسیله آقای استفانو تی زیانی Stefano Tiziani محقق دانشگاه تگزاس University of Texas رهبری شده است «درمان ترکیبی با مواد مرکب طبیعی در سرطان پروستات از رشد تومور یا توده پروستات جلوگیری می کند و منجر به نوسانات اساسی در متابولیسم یا سوخت وساز سلول سرطانی می شود.» می باشد.
همانطورکه در گزارش دانشگاه تگزاس (UT) تشریح شده است، این کشف غیرمنتظره به فرد اجازه می دهد با غذای اصلی اش موجبات مرگ از طریق گرسنگی سرطان پروستات را فراهم آورد.
این سه ماده طبیعی چه چیزی هستند؟ آنها عبارتند از:
- اسید اِرسولیک Ursolic acid (اسیدی که از پوست میوه بدست می آید) از پوست سیب
- کَرکیومِن curcumin از زردچوبه
- رِس ورات رُل Resveratrol از انگور قرمز
اکثر مطالعات، تنها یک ماده را مورد آزمایش قرار می دهند در حالیکه این نشریه از کشف ترکیب مخصوصی (ترکیب فوق الاشاره) که تومور های سرطانی پروستات را تحلیل می برد، خبر داده است.
در مقاله دانشگاه تگزاس (UT) چگونگی اثرگذاری بریکدیگر مواد شیمیایی که بنیان گیاهی دارند نیز تشریح شده است. ترکیب اسید اِرسولیک Ursolic acid با کَرکیومِن یا رِس ورات رُل نمی گذارد سلول های سرطانی چیزی (آن چیز گلوتامین می باشد) را که برای رشد نیاز دارند، بخورند. مسدود کردن راه جذب موادغذایی که مورد نیاز سلول های سرطانی است، با موادمغذی که در رژیم غذایی معمولی انسان هست یک راه تمیز و شسته و رفته ای است. مقاله اصلی به شرح ذیل می باشد:
Prostate cancer breakthrough: Combination of three plant-based nutrients found to MELT AWAY prostate cancer cells
Friday, June 30, 2017 by: Mike Adams

***سیب و زردچوبه در تمام فصول سال وجود دارند، درصورت فقدان انگور قرمز می توان از مویز [انگور قرمز یا سیاه خشک شده ، بی هسته یا با هسته فرقی نمی کند، گرچه باهسته اش مفید تر است] استفاده نمود.
دستورالعمل ساخت معجون معجزه گر بالا – یک تا دو عدد سیب متوسط را انتخاب می کنیم، بعد از دور ریختن هسته و چوب انتهایی آنها، سیب خورد شده را در داخل مخلوط کن می ریزیم. یک قاشق مرباخوری زردچوبه به آن می افزاییم. به اندازه یک فنجان انگور قرمز یا دو قاشق سوپخوری مویز به آنها اضافه می کنیم. یک لیوان آب هم به درون مخلوط کن می ریزیم. با روشن کردن مخلوط کن و هم زدن خوب آن، محلول جان بخش شما آماده است.
در پایان از تک تک شما عزیزان ملتمسانه می خواهم در اشاعه این مقاله یاریم کنید تاشاید به درد عزیزی بخورد. این عزیز می تواند پدر، برادر، شوهر، دوست، همکار، همسایه و هم وطن و یا همنوع باشد. کاری کنیم که همه از زندگی لذت ببرند. ازصمیم قلب آرزومی کنم همواره سلامت باشید و روزگار را شادمانه سپری کنید.)

با آرزوی سلامتی

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مترجم سایت

جستجو در سایت

آمار سایت

1168659
بازدید امروزبازدید امروز209
بازدید دیروزبازدید دیروز1655
بازدید این هفته بازدید این هفته 3807
بازدید این ماه بازدید این ماه 33024
تعداد کل بازدیدهاتعداد کل بازدیدها1168659