ورود کاربران عضو

شرکت در نظر سنجی

لینک دوستان

×

خطا

"Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

Cannot get "مرند" woeid in module "mod_sp_weather".

"Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

"Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

"Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دنباله ی مرگبارترین کوهستانهای دنیا :

کوهستان دنالی | Denali Mountains

بلندترین قله ی آلاسکا، دنالی است  که ارتفاعی حدود ۶٫۱۹۴ متر دارد. به همین جهت مردمان منطقه به آن لقب کوه عظمت ( Denail ) را داده اند.

فاکتور های زیادی باعث شده اند تا این کوه یکی از مرگبار ترین و خطرناک ترین قلل دنیا باشد، برای مثال زلزله خیز بودن منطقه و خطر ریزش سنگ ها و همچنین آب و هوای نا مساعد.

دنالی به دلیل ارتفاع زیادی که از سطح دریا و همین طور عرض جغرافیایی دارد، میزان درصد اکسیژن در آن از نیم هم کمتر است و این یعنی تنفس به سخت ترین شکل ممکن. در ضمن امکان دارد از ارتفاع ۵۳۰۰ متری به بعد درجه ی حرارت هوا به زیر ۲۰ درجه ی سانتی گراد برسد. این عوامل کافی است تا توجیهی باشد بر مرگ ۱۰۰ نفر از کوهنوردانی که جانشان را در صعود به این قله از دست داده اند.

آدرس: آلاسکا، دنالی.

.Address: Denali, Alaska

مرگ آور ترین کوهستان های دنیا-karnaval.ir40
مرگ آور ترین کوهستان های دنیا-karnaval.ir42

۷ ) کوه واشنگتن | MT. Washington Mountains

 کوه واشنگتن که در نیوهمشایر آمریکا واقع شده است با ارتفاع ۱۹۱۶ متر بلندترین قله ای است که در شمال شرقی آمریکا قرار گرفته و در عین حال یکی از زیباترین کوه های شرق رودخانه ی میسیسیپی  می باشد. به این قله ی لقب دریاچه ی ابر نیز داده اند چرا که قله ی این کوه از پایین در میان ابرها پنهان شده است.

این کوهستان از آن نظر مرگبار است که آب و هوای منطقه به هیچ وجه قابل پیش بینی نیست و ممکن است دمای هوان آن تا منفی ۵۰ درجه هم برسد. این کاهش دما با طوفان و تند بادهایی همراه است که به راحتی می تواند کوهنوردان را به کام مرگ بکشاند.

گاهی سرعت وزش باد در این منطقه تا ۳۷۱ کیلومتر در ساعت هم می رسد که بسیار خطرناک است و تا به حال جان چندین کوهنورد را گرفته و این قدرت را دارد که باز هم جان های زیادی را بستاند.

آدرس: آمریکا، واشنگتن، کوه واشنگتن.

.Address: Mount Washington, Sargent's Purchase, NH ۰۳۸۴۶

مرگبارترین کوهستان های دنیا
مرگبارترین کوهستان های دنیا
مرگبارترین کوهستان های دنیا

۶ ) کوه اورست | Everest Mountains

شاید انتظار داشتید که در این لیست، کوه اورست در رتبه ی اول باشد، اما اورست با ارتفاع ۸٫۸۴۸ متر در رتبه ی ششم قرار دارد و این یعنی از اورست کوهستانی خطرناک تر و مرگ بار تر هم وجود دارد. اورست بلند ترین قله ی در دنیا که در مرز بین دو کشور نپال و چین واقع شده است . اورست بعد از کوهستان k۲ پر چالش ترین قله ای است که کوهنوردان به آن صعود کرده اند. یکی از دلایل مرگ آور بودن اورست درصد اکسیژن پایین در در این قله است. اما در عین حال شرایط صعود و خطرات مسیر را که کم هم نیستند را نباید از یاد برد. اما با وجود تمام خطرات، صخره هایی شیب دار و مسیری صعب العبور باز هم هستند کوهنوردانی که راه اورست را پیش می گیرند و خطر را به جان می خرند.

با توجه به بررسی ها حدود ۹ درصد از صعود ها به اورست نا موفق است.

آدرس: نیمی از اورست در منطقه ی سولوخومبو در نپال و نیمی دیگر از آن در شهرستان تینگری در منطقه ی ژیگازه چین قرار گرفته است.

.Address: Half of Everest in Solukhumbu district in Nepal and the other half in the city Tingri located in the region of Xigaze China

مرگبارترین کوهستان های دنیا
مرگبارترین کوهستان های دنیا
مرگبارترین کوهستان های دنیا

۵ ) کوهستان ماترهورن | The Matterhorn Mountains

کوهستان ماترهورن، کوهستانی است با ارتفاع در حدود ۴٫۴۷۷ متر، واقع در مرز دو کشور سوئیس و ایتالیا و یکی از بلندترین قله های رشته کوه آلپ. شاید اگر از دور به این قله نگاه کنید و یا حتی عکس آن را ببینید، متوجه خطرناک بودن و شیب های تند و صخره ای این قله بشوید چراکه کاملا شبیه به یک هرم است. جالب است که هر ۴ جبهه ی این هرم در ۴ جهت اصلی واقع شده است.

از این قله با عنوان کشنده ترین قله در کوهستان آلپ یاد می کنند چرا که از سال ۱۸۶۵ تا ۱۹۹۵ که کوهنوردان این قله را فتح کردند، ۵۰۰ نفر اثیر طعمه ی مرگ ماترهورن شدند. صعود به این قله بسیار دشوار و خطرناک است و تنها از عهده ی ماهرترین کوهنوردان بر می آید. هرچند که مهارت آن ها در این کوهستان باشرایط جوی نامساعد همیشه حاکم و صخره هایی وحشتناک به چالش کشیده می شود.

آدرس: از نظر جغرافیایی این کوهستان در منطقه ی  واله دائوستا در ایتالیا و ایالت وله در سوئیس قرار گرفته است.

.Address: Geographically, the mountains in the region of Aosta Valley in Italy and in Switzerland's Valais

مرگبارترین کوهستان های دنیا
مرگبارترین کوهستان های دنیا
مرگبارترین کوهستان های دنیا

۴ ) کوهستان کادو | K۲ Mountains

دومین بلندترین کوه در دنیا بعد از اورست، بلندترین قله ی کشور پاکستان و سومین مرگ آور ترین کوهستان در دنیا، کوهستانی است با نام . این قله با ارتفاع بیش از ۸٫۰۰۰ متری اش و صخره های شیب دار و دلهره آورش در جهان شهره است. شاید این کوهستان برای کوهنوردان زن مرگ آور تر باشد چرا که به جز یک کوهنورد زن لهستانی که در سال ۱۹۸۶ به این کوهستان صعود کرده است، ۱۸ سال است که هیچ زنی از آن زنده بر نگشته است.

در این ۱۸ سال ۵ کوهنورد زن سعی به فتح قله ی این کوهستان داشتند اما متاسفانه هر ۵ نفر آن ها به کام مرگ گرفتار شدندالبته کوهنوردان مردی هم بودند که گرفتار نفرین این کوهستان شدند تا این که در سال ۲۰۰۴ این نفرین توسط یک کوه نورد ۳۱ ساله ی اسپانیایی با نام ادورنه پاسابان شکسته شد و او توانست صعود موفقی به این کوهستان داشته باشد. بعد از آن هم افرادی مثل کاظم فریدیان در سال ۱۳۸۶توانست به عنوان اولیk ایرانی به قله صعود کند.

آدرس: واقع در مزر میان دو کشور چین و پاکستان و در منطقه ی  قره قروم رشته کوه‌های هیمالیا.

.Address: Located on the border between China and Pakistan and in the region of the Karakoram Himalayas

مرگبارترین کوهستان های دنیا
مرگبارترین کوهستان های دنیا
مرگبارترین کوهستان های دنیا

۳ ) کوهستان سیولا گراند | SIULA GRANDE 

سومین کوه خطرناک دنیا کوهستانی است با نام سیولا گراند.این کوهستان به دلیل صخره ها و شیب تند و البته ارتفاع ۶٫۴۰۰ متری، یکی از کوهستان هایی است صعود به آن بسیار مشکل و مرگ آور است. به همین دلیل کمتر کسی ریسک صعود به آن را می پذیرد. داستان یکی از صعودهای این کوهستان که از آن فیلمی هم ساخته شده مربوط میشود به سال ۱۹۸۵ میلادی.

زمانی که دو کوهنورد با نام های جو سیمپسون و سیمون یاتس راهی این کوهستان می شوند. اما در این مسیر سیمپسون از یکی از صخره های این کوهستان به میان صخره ای تا ارتفاع ۳۰ متری سقوط می کند. سه روز در میان این صخره تنها با ذوب برف ها زندگی می کند تا این که او را پیدا می کنند و نجاتش می دهند.

البته این تنها صعود به این کوهستان نبوده و نخواهد بود، این کوهستان با تمام خطراتش همیشه منتظر کوهنوردان ماجراجو است…

آدرس: واقع در کشور پرو در منطقه ای با نام کوردیلرا هاوهوآش.

.Address: Located in Peru in the Cordillera region Cordillera Huayhuash

خطرناک ترین کوهستان ها
خطرناک ترین کوهستان ها
خطرناک ترین کوهستان ها

۲ ) کوهستان نانگا پاربات | Nanga Parbat  Mountains

کوهستان نانگا پاربات در لغت و در زبان هندی به معنی کوهستان برهنه است و در کشور پاکستان قرار دارد، این رشته کوه با ارتفاع ۸٫۱۲۵ متر نهمین کوه بلند در دنیا است؛ البته القاب این کوهستان به این جا ختم نمی شود.

یکی دیگر از القاب این کوهستان قاتل است چرا که صعود به آن یکی از مرگ بار ترین صعود هایی است که تا به حال به قله هایی با ارتفاع ۸٫۰۰۰ مترصورت گرفته و تا کنون بیش از ۶۰ نفر از صعود کنندگان به این کوهستان جان خود را از دست داده اند.

صعود به این کوهستان از آن جهت مرگ بار است که بسیار ناهموار و صخره ای است و بخش جنوبی آن را با عنوان بزرگترین جبهه ی صخره‌ای کوه های جهان می نامند. همچنین طوفان های وحشتناکی که در این کوهستان رخ می دهد تا به امروز جان بسیاری را گرفته است.

آدرس: آسیا، پاکستان، نانگا پاربات.

  .Address: Nanga Parbat is located in the Northern Areas of Pakistan 

مرگبارترین کوهستان های دنیا
مرگبارترین کوهستان های دنیا

۱ ) کوهستان آناپورنا | Annapurna Mountains

اولین کوهستان خطرناک در دنیا کوهستانی است با نام آناپورنا ( ANNAPURNA ). ارتفاع این کوهستان به چیزی نزدیک به ۸ هزار متر می رسد. همین دانستن ارتفاع این کوهستان شاید توجیح خوبی برای خطرناک بودن آن باشد. اما بعضی از ماجراجویان به شنیدن این اعداد و آمار بسنده نکردند و رفتند تا خودشان از نزدیک ببینند.

تا کنون ۱۳۰ نفر به این کوهستان صعود کرده اند و متاسفانه ۵۳ نفر از آن ها در حین صعود جان خود را از دست داده اند؛ آن هم به دلیل سختی صعود و شرایط خطرناکی که این کوهستان برای صعود دارد.

اولین کوهنوردانی که این قله را فتح کردند موریس هرزوک و لوئیس لاشنال نام داشتند که توانستند در سوم ژوئن سال ۱۹۵۰ خود را صحیح و سالم به آناپورنا برسانند.

با توجه به این آمار میزان مرگ و میر در میان صعود کنندگان به این کوهستان در حدود ۴۱ درصد بوده و این یعنی این که آناپورنا مرگ آور ترین کوه دنیاست.

آدرس: نپال، آناپورنا.

.Address: Annapurna, Narchyang, Nepal

مرگبارترین کوهستان های دنیا
مرگبارترین کوهستان های دنیا
مرگبارترین کوهستان های دنیا

سخن آخر

به نظر شما رفتن به کوهستان هایی که با لقب مرگبار بودن معروف شده اند کار عاقلانه ای است؟

آیا شما تا به حال به این کوهستان ها رفته اید؟

منتظر دیدگاه های شما خوبان هستیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مترجم سایت

جستجو در سایت

آمار سایت

1300112
بازدید امروزبازدید امروز581
بازدید دیروزبازدید دیروز1023
بازدید این هفته بازدید این هفته 2696
بازدید این ماه بازدید این ماه 5177
تعداد کل بازدیدهاتعداد کل بازدیدها1300112