ورود کاربران عضو

شرکت در نظر سنجی

لینک دوستان

×

خطا

"Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

Cannot get "مرند" woeid in module "mod_sp_weather".

"Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

"Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

"Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مرگ بار ترین کوهستان های دنیا

کوهستان، جلوه ای از عظمت و بزرگی...

بهترین مکان برای آرامش...

و جایی برای پیداکردن خویش...

بسیاری از گردشگران نوردیدن کوه های سر به فلک کشیده و زیبا  را برای گذراندن اوقات فراغت و طبیعت گردی هایشان انتخاب می کنند. اما سفر به کوهستان ها نکاتی دارند که پیش از آغاز حرکت باید با آن ها آشنا باشید زیرا اگر غیر حرفه ای برخورد کنید امکان دارد خطراتی در کمین شما باشند، خطراتی که جان افراد زیادی را تا به حال گرفته اند.

برخی کوهستان ها هستند که به عنوان مرگبارترین کوه های دنیا شناخته می شوند، اما باز هم افرادی هستند که بدون آمادگی لازم و کافی به این کوهستان ها سفر می کنند و به خاطر گذراندن ساعاتی خوش جان خود را از دست می دهند. امروز می خواهیم شما را به چند کوهستان که با عنوان مرگبارترین و خطرناک ترین کوهستان های دنیا شناخته می شوند آشنا کنیم.

اما چرا این کوهستان ها مرگبارترین کوه های دنیا هستند؟

کوهنوردان و گردشگران چگونه در این اماکن جان باخته اند؟

برای یافتن پاسخ این سوالات با ما همراه باشید تا با هم قدم در مرگبارترین کوهستان های دنیا گذاریم. از دهمین کوه هولناک شروع می کنیم تا آرام آرام به مرگبارترینشان برسیم.

کوهستان آیگر | Eiger Mountain

کوهستان آیگر در کشور سوئیس قرار دارد و جزئی از منطقه ی کوهستانی آلپ برنیس ( Bernese Alps ) می باشد. آیگر با ارتفاع ۳۹۷۰ متر شاید خیلی مرتفع به نظر نرسد اما در فهرست مرگبارترین کوهستان های دنیا قرار گرفته است. از خطراتی که در این کوهستان گردشگران را تهدید می کند می توان به آب و هوای غیر قابل پیش بینی و نامساعد، همچنین برف و بهمن های شدید، وجود مه غلیط در اغلب اوقات سال و از همه هولناک تر ریزش سنگ و صخره های کوهستان اشاره نمود.

آمارها نشان می دهند که از سال ۱۹۳۵ میلادی ۶۴ کوهنورد در این کوهستان جان باختند. اما به احتمال زیاد شمار آن ها از ۶۴ نفر بیشتر است. این کوه نوردان اغلب در مواجه شدن با آب و هوای غیر قابل پیش بینی منطقه غافل گیر شدند.

آدرس: اروپا، سوئیس، گریندلند، آیگر..Address: Eiger, ۳۸۱۸ Grindelwald, Switzerland

کوه فوجی | Mount Fuji 

کوه فوجی یکی از بلندترین کوه های آتشفشانی و همچنین خطرناک ترین و مرگبار ترین قله ی کشور ژاپن است. این قله در واقع آتشفشانی است که امروزه غیر فعال می باشد. آتشفشانی که برای آخرین بار در سال ۱۷۰۷ فوران کرد.

این کوه وهم آور است چرا که بسیاری از کوهنوردانی که به آن سفر کردند دیگر هیچگاه بازنگشتند و همین دلیلی شده است برای این که ژاپنی ها به این کوهستان لقب کوهستان مرگ بدهند. از دلایل مرگبار شدن این کوه می توان به خاصیت مغناطیسی اطراف فوجی اشاره کرد که رادارها و لوازم الکتریکی را از کار می اندازد و همچنین وجود حیوانات درنده و وحشی مانند خرس، مار و ... که ممکن است کوه نوردان را اسیر خود کنند.

آدرس: ژاپن، جزیره ی هونشو، ۱۵۰ کیلومتری توکیو.

.Address: Honshu island, ۱۵۰ km from Tokyo


ادامه دارد

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مترجم سایت

جستجو در سایت

آمار سایت

1300091
بازدید امروزبازدید امروز560
بازدید دیروزبازدید دیروز1023
بازدید این هفته بازدید این هفته 2675
بازدید این ماه بازدید این ماه 5156
تعداد کل بازدیدهاتعداد کل بازدیدها1300091