ورود کاربران عضو

شرکت در نظر سنجی

لینک دوستان

×

خطا

"Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

Cannot get "مرند" woeid in module "mod_sp_weather".

"Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

"Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

"Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اجرای میان برنامه کانون کوهنوردی و طبیعت گردی فرهنگیان آراز مرند  در مورخه 98/5/11 بر آبشار پیر با لامرند

شرح اجمالی برنامه :

آبشار پیربالا یکی از آبشارهای زیبای استان آذربایجان شرقی است که در 20کیلومتری شهرستان مرند واقع شده است. آبشار پیربالا در روستای پیربالای شهر مرند قرار گرفته است. با عبور از جاده کمربندی مرند و پشت سر گذاشتن روستاهای انامق، محبوب آباد و عیش آباد به روستای پیر بالا خواهید رسید. روستای پیربالا در دامنه کوههای میشو و در میان دره ای سرسبز قرار گرفته است. روستا مملو از باغات گردو و زردآلو است که چشم انداز بسیار زیبایی را خلق کرده اند. یک رودخانه پر آب نیز از نزدیکی روستا عبور می کند که راهنمای اصلی برای رسیدن به آبشار است.

 آبشار در حدود 18 کیلومتری روستا قرار گرفته و با چیزی در حدود دو ساعت پیاده روی در میان صخره ها آبشار را خواهید یافت. برای رسیدن به آبشار ساده ترین مسیر حرکت در خلاف جهت رودخانه است. رودخانه از میان باغات سرسبز روستا گذشته و مسیری کم و بیش سنگلاخی دارد. در فصول پربارش همانند بهار و با آب شدن برف های ارتفاعات رودخانه نیز پرآب می شود و احتمال خیس شدن نیز وجود دارد. حجم آب رودخانه در ماه اردیبهشت افزایش یافته و عبور از آن را کمی مشکل می کند. رودخانه از مسیری پر پیچ و خم در میان صخره ها و درختان عبور کرده و در مرحله بعدی وارد دره ای سرسبز می شود.

در مسیر رودخانه به سمت آبشار علاوه بر درختان و دره های سرسبز چشمه های متعددی نیز قرار دارد که بر زیبایی مسیر افزوده است. با اتمام دره کم کم به آبشار نزدیک می شوید اما به دلیل طبیعت کوهستانی و وجود صخره های بلند امکان دیدن آبشار از دور دست مهیا نیست. با گذر از صخره ها و یک دالان نه چندان عریض، آبشار زیبای پیربالا را خواهید دید که چیزی در حدود 15 متر ارتفاع دارد. در فصل تابستان آبشار رمق چندانی ندارد، اما در فصل بهار بسیار زیبا و دیدنی و پرآب است و در فصل زمستان نیز آبشار تقریبا یخ می بندد. در انتهای آبشار آبگیری کوچک شکل گرفته و در نهایت آبشار در قالب یک رودخانه به مسیر خود ادامه می دهد.

در کنار آبشار هیچ امکانات رفاهی برای اقامت وجود ندارد و اگر قصد خرید مواد خوراکی و یا استفاده از سرویس بهداشتی را داشته باشید باید به روستای پیر بالا مراجعه کنید. آبشار عیش آباد نیز در نزدیکی آبشار پیر بالا قرار دارد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تا صعودی دیگر در پناه خدا

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مترجم سایت

جستجو در سایت

آمار سایت

1895161
بازدید امروزبازدید امروز954
بازدید دیروزبازدید دیروز1434
بازدید این هفته بازدید این هفته 4023
بازدید این ماه بازدید این ماه 40183
تعداد کل بازدیدهاتعداد کل بازدیدها1895161