ورود کاربران عضو

شرکت در نظر سنجی

لینک دوستان

×

خطا

"Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

Cannot get "مرند" woeid in module "mod_sp_weather".

"Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

"Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

"Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

A

بهترین زمان ورزش برای کاهش وزن چه موقع است؟

بهترین زمان ورزش برای کاهش وزن چه موقع است؟

در مورد بهترین زمان برای ورزش کردن نظرات متفاوتی وجود دارد و اینکه بهترین زمان برای ورزش کردن صبح است یا عصر بستگی به هدف شما از ورزش دارد.

 مطالعاتی وجود دارد که نشان می‌دهد بهترین زمان روز برای ورزش کردن با هدف چربی سوزی و عضله‌سازی چه وقت است، اما زمان تنها یکی از عواملی است که بر عملکرد تمرینی‌تان اثر می‌گذارد. عوامل دیگری مانند شدت و مدت زمان ورزش نیز نقش بسیار مهمی دارند و نباید از آن‌ها غافل شد. با دانستن این نکته که چه ساعاتی از روز برای لاغری بهتر است به اندام ایده آل خود برسید.

سعی کنید در طول روز تمرین‌های خود را افزایش دهید و فعالیت فیزیکی داشته باشید، زیرا یکی از عوامل مهم در کاهش وزن است.

جالب است بدانید که؛ کلید ساخت و تعمیر عضلات تستوسترون است از آنجایی که تستوسترون در حدود ۸ صبح به اوج تولید خودش می‌رسد و در طول روز کاهش می‌یابد، بهترین زمان برای ساخت عضلاتتان، تمرین در صبح است.

وقتی صبح‌ها ورزش می‌کنید بدن شما تمایل بیشتری برای چربی سوزی دارد، به ۲ دلیل:

*پایین بودن سطح قند خون، بدن را مجبور می‌کند به دنبال منابع دیگری برای تأمین انرژی بگردد، بنابراین از ذخایر چربی به‌عنوان سوخت استفاده می‌کند.

*میزان هورمون‌هایی که چربی سوزی را تسریع می‌کنند (مانند کورتیزول) صبح‌ها بالاتر است.

همانطور که می‌دانید، ورزش کردن باید اولین کاری باشد که در طول روز انجام می‌دهید. اگر این کار را به صبح موکول کنید، باعث می‌شود شما را از خواب آلودگی دور کند و سرعت متابولیسم را بالا ببرد و میزان ذخیره چربی موجود در بدن را همراه با کربن‌ها به انرژی تبدیل کند.

باید بدانید که؛ انتخاب زمان مناسب ورزش به نوع آن نیز بستگی دارد. بهترین راه برای افزایش استقامت بدن ورزش عصرگاهی است، زیرا که ریه‌های شما در عصر می‌توانند بسیار بهتر عمل کنند. نتایج مطالعات نشان داد جلساتی که بعدازظهر‌ها برگزار می‌شد از نظر عملکرد ورزشی، استقامت و قدرت نتایج بهتری دربرداشت.

می‌توانید ساعات مختلف روز را امتحان کنید. چند هفته اول صبح ورزش کنید. بعد، ظهر را امتحان کنید و بعد عصر را. ببینید که در کدامیک از این ساعات لذت بیشتری از ورزش می‌برید، کدام برایتان راحت‌تر است و مهم‌تر اینکه عملکرد شما در کدامیک از این زمان‌ها بهتر است.

در کل چه بهتر که اینکار را صبح هنگام انجام دهید، زیرا از فواید ورزش برای کاهش وزن بیشتر بهره‌مند خواهید شد. البته با توجه به سیستم بدنی و نوع شغلی که دارید، بهتر است که موضوع را با مربی ورزشی خود نیز در میان بگذارید و زمانی را تعیین کنید که در آن، بالاترین سطح انرژی را در طول روز دارید.

منبع: میزان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

جدیدترین مطالب سایت

مترجم سایت

جستجو در سایت

آمار سایت

1697914
بازدید امروزبازدید امروز753
بازدید دیروزبازدید دیروز1433
بازدید این هفته بازدید این هفته 5087
بازدید این ماه بازدید این ماه 5150
تعداد کل بازدیدهاتعداد کل بازدیدها1697914