ورود کاربران عضو

شرکت در نظر سنجی

لینک دوستان

×

خطا

"Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

Cannot get "مرند" woeid in module "mod_sp_weather".

"Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

"Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

"Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

شکستن تابلو مهم است یا تخریب فرهنگی؟

ای کاش هیچ قله ای تابلو نداشت ، پاک  فاقد شناسنامه ، سنگ چین کافی بود ، شناسنامه نه به آن معنا که قله ها نامی نداشته باشند.

مگر از بد و تولد زمین مثلآ کوه ها و قله ها نام داشته اند ؟ نه نداشته اند ، اما مردم بومی منطقه ، یا صعود کنندگان به مناسبتی برای قله ها نامی نهاده‌اند ، شاید هم به مرور زمان نام قله ها توسط کسانی دیگر نیز به مرور زمان دوباره نامگذاری شده باشد ، اما نکته مهم و اساسی اینجا ست که قله ها چه بلند ، چه کوتاه ، بدونه دغدقه صعود شده اند و سال ها فاقد تابلو بوده اند و هیچ مشکلی هم نبوده ، البته منظور من بیشتر قله های کوتاه می باشد .

اگر نام یا جایگاه معروفی از کوه تغییر اسمی پیدا کرده چون وجود خارجی نداشته و برای دیگران قابل لمس نبوده آن چنان برخورد فرهنگی رخ نداده است،
اما چون تابلو بعضی از قله ها وجود خارجی دارد و اشیاء است انسان عصبی به هر دلاایلی که خودش می داند دست به تخریب می زند ، حتی این نوع شکستن ها و تخریب ها در جامعه شهری و داخل خانواده ها هم به چشم می‌خورد.

پس برای برخورد با مشکلات ناخواسته ی کوهنوردی که به آرامش برسیم در این راستا نه احتیاج به نسخه نوشتن هست نه برخورد فرهنگی ، متأسفانه ، سادیسم  یقه بعضی از انسان ها را گرفته و این طبیعی است، چه می شود کرد ؟!
اما خواهشمندم متن زیر را مطالعه فرمائید ، شاید منظورم را بیشتر متوجه شوید.
??✅
وقتی که گفته می‌شود، در برابر دشمنان کوتاه بیایید، یعنی این که همیشه نباید در مقابل شرایط موجود جبهه بگیرید، بلکه گاهی لازم است خود را با شرایط وفق دهید و وضعیت نامناسب را بپذیرید تا آرام آرام جو راحت‌تری را تجربه کنید. وقتی در شرایط حاد و دشوار قرار گرفتید، این عبارت را با خود تکرار کنید: �مشکلات نمی‌توانند مرا به زانو در بیاورند.� اگر شما در شرایطی نامساعد قرار گرفته‌اید، بدان معنی است که در برابر شرایطی نامساعد، مدام در حال جنگ و مقاومت هستید، اگر خود را در برابر مشکلات عاجز نشان ندهید و کمی آنها را به حال خود واگذارید، آرام آرام آنها از زندگی شما محو خواهند شد. پس می‌بینیم که حریف انسان تنها خود اوست.

? چهار اثر
فلورانس_اسکاول_شین

مهمترین علل ابتلا به #کبد_چرب


✏️ زیاده روی در مصرف چربی های غیرطبیعی:
هر نوع چربی باعث ایجاد کبد چرب نمی شود بلکه فقط تکه های بافت چربی دار، که حاوی لیپوپروتئین کم چگال (همان کلسترول بد) هستند و سریع رسوب می کنند، اغلب در کبد انباشته می شوند و موجب بیماری کبد چرب می شوند.

#کم_تحرکی:
بطور کلی کم تحرکی می تواند عامل بسیاری از بیماری ها واقع شود، بدن اشخاص کم تحرک بسیار ضعیف و آسیب پذیر است بنابراین بستر بسیار مناسبی برای رسوب چربی و مواد زاید خواهد بود.

✏️مصرف برخی از داروها و مواد شیمیایی:
آمیودارون، نیفیدیپین، دیلتیازوم، کلوروکین، ترکیبات کورتیکو استروئیدی و تتراساکلین داروهایی هستند که مصرف آنها می تواند با ایجاد کبد چرب همراه شود.

✏️هضم ناقص مواد در معده:
 به طور کلی هر عاملی که باعث ایجاد سوهضم شود کبد چرب ایجاد می کند. معده هضم غذا را برعهده دارد و مواد غذایی از معده به کبد می روند، در نتیجه هر عاملی که در معده ایجاد سوهاضمه کند می تواند در کبد انسدادهای ریز ایجاد کند و در نهایت این انسدادهای ریز، کبد چرب را به وجود می آورند. بنابراین محصول هضم معده که وارد کبد می شود باید از کیفیت مناسب برخوردار باشد.


عوامل موثر در پیشرفت بیماری:

➢ اضافه وزن

➢ ضمیمه شدن بیماری های دیگر

➢ رژیم غذایی غیر ارگانیک

?■ تـذکر مهم:?

کسانی که اضافه وزن دارند باید دقت داشته باشند، کاهش وزن باید به تدریج و در یک بازه زمانی مناسب انجام شود و مناسب ترین آن، کم کردن نیم تا یک کیلو وزن در هفته است زیرا لاغری سریع نیز خود یکی از عوامل زمینه ساز ابتلا به کبد چرب است

دلالت های معرفتی بحران کرونا

ویروس کرونا تنها سلامت جسمانی ما را با خطر روبرو نکرده است، بلکه بسیاری از مفروضات ذهنی ما را نیز با چالش روبرو ساخته است:

الف. کرونا به ما نشان داد که وقتی پای مساله "بقا" به میان می آید، فرهنگ سست و متزلزل می شود. ما با فرهنگ زندگی می کنیم چون می دانیم بقا ما تضمین است و گرنه خیلی زود رفتارهای طبیعی یا به یک معنا حیوانی ما  بروز بیرونی میابد. ازاینرو، دیدن صحنه های دعوا بر سر ماسک یا دستمال کاغذی در وضعیتی که بقا ما به خطر می افتد چندان چیز عجیبی نیست.

ب. ویروس کرونا نشان داد که واقعیت "زندگی روزمره" که ما آن را بدیهی ترین حقیقت ها می دانیم و غرق در آن زندگی می کنیم و زندگی خود را با آن معنا می بخشیم به آسانی می تواند مورد نابودی قرار گیرد.

ج. ویروس کرونا نشان داد که زندگی اجتماعی همواره امر مطلوبی نیست و چه بسا اجتماعی زیستن بتواند منجر به مرگ انسانها شود.

د. نتیجه طبیعی گزاره بالا آن است که علم جامعه شناسی به عنوان علمی که نهادها و ساختارها و رفتارهای اجتماعی را مهمترین موضوعات مورد بررسی خود می داند اکنون با یک بحران جدی روبروست و باید به بازاندیشی در خود بپردازد و شاید بهتر باشد که زندگی اجتماعی در بستر طبیعت را موضوع خود بداند و نه صرف زندگی جمعی بشری.

ه. ویروس کرونا نشان داد که انسان باید به اصلاح رابطه خود با طبیعت بپردازد و با اتخاذ رویکردهای تازه در این مورد از یک سو میزان وحشت طبیعت را برای خود کاهش دهد و از سوی دیگر نوع مداخله خود در طبیعت را اصلاح نماید.

و. ویروس کرونا نشان داد بشر می تواند به آسانی با صرف رعایت نکردن مسائل بهداشت فردی به قاتل خود تبدیل شود.

ز.ویروس کرونا نشان داد مساله بیماری و درمان آن مساله ای کاملا طبقاتی است و جوامع بشری باید به اصلاح نظام پزشکی خود بپردازند.

ح. ویروس کرونا نشان داد دانش پزشکی و دانشمندان از جایگاه برجسته ای در تداوم زندگی جمعی بشری برخوردارند و باید جایگاه آن ها در تصمیم گیری های سیاسی را به رسمیت شناخت.

ط. ویروس کرونا نشان داد اقتصاد سرمایه داری بسیار شکننده است و در مقابل بحران هایی از این جنس بسیار آسیب پذیر است.ویروس کرونا نشان داد هم نظام تولید و هم نظام مصرف وابسته به حیات جمعی و فعالیت جمعی بشرند و اگر فعالیت های جمعی بشر دستخوش بحران گردد،نظام سرمایه داری با همه تاکیدات خود بر مساله فرد و آزادی های فردی با بحران جدی روبرو خواهد شد.

ی. ویروس کرونا نشان داد تاریخ علم بشر از جایگاه برجسته در حفظ توان زندگی بشر برخوردار است.
ک. ویروس کرونا نشان داد حتی در وضعیت هایی که زندگی جمعی ما مختل شده است و در کنار هم بودن فیزیکی ما می تواند خطرناک باشد،این عشق به همنوع است که می تواند نجات بخش ما باشد. جهان کرونایی جهان تاکید بر ارزش احساسات بشری در زندگی ماست.

بعد از عبور از كرونا، كجا خواهيم بود؟*

⁉️ آيا نسل انسان، تحت تاثير اين اتفاق تغيير خواهد كرد؟

⁉️ اگر شرايط فعلى به مدت يكسال ادامه داشته باشد، چهره شهرها و انسان ها و طبيعت چگونه خواهد بود؟


▪️ماتياس هوركس و همكارانش در مركز پژوهش‌هاى وابسته به موسسه رابرت كخ در آلمان، به اين سوالات به صورت بى وقفه فكر می‌كنند و تحقيقات گسترده‌اى را براى پاسخ به اين پرسش‌ها آغاز كردند.

▪️بى‌شك جهان امروز تحت اثر اين فراگيرى ويروس، در حال تغيير است. فارغ از تبعات تلخ و كشنده اين اپيدمى، نيمه ديگر اين اتفاق اما شنيدنى است.

? هوركس و همكارانش به سه سر فصل اساسى اشاره ميكنند:

▪️اگر كرونا تا يكسال مهمان اين سياره باشد، ما شاهد تغييراتى شگرفت خواهيم بود. رخدادهايى كه شايد رفتار تازهٔ انسان آينده باشد.

۱.  كرونا فرهنگ مراودات و تعاملات اجتماعى را تغيير مي‌دهد.

?جمع‌هاى دوستانه كوچكتر ميشود.

?حضور و فيزيك افراد جاى خود را به تصاوير ديجيتال و مجازى ميدهد.

?دلتنگى‌ها بيشتر می‌شود و آهسته آهسته اين سيطره تلفن‌ها و دنياى اينترنت، جاى خالى افراد و عزيزانمان را پر خواهد كرد.

?انسان، موجودى‌ست كه در طول فرهيختگى اجتماعى‌اش، نياز به مراودات و ارتباطات حضورى و ديده شدن‌ها دارد.

?دنياى بعد از كرونا، شاید ميزها و صندلى‌های بسيار  خالى از حضور خواهند بود.

۲. ويروس کرونا، به ما يادآور مي شود كه سمت روشن تكنولوژى چقدر حياتى ست. شايد انسانِ پس از كرونا بايد بيش از هر چيز وامدار تكنولوژى باشد.

?سيستم آموزش انسانى تغيير خواهد كرد.
ويدئو كنفرانس ها و آموزش هاى تحت شبكه اينترنت، سرفصل تازه اى از آينده ى علم و آموزش است.

?تمامى مدارس به ناچار به جديدترين ابزار انتقال علم مجهز خواهند شد و تعاريف بسيارى از علوم آموزشى دچار تحولى بزرگ خواهد بود.

?اين اتفاق می‌تواند به صورت غير مستقيم و بعضأ مستقيم، از نابودى جنگل هاى بسيارى جهت چاپ كتب درسى و آموزشى در سراسر سياره محافظت كند.

۳. كرونا، به طرز شگفت انگيزى ميانگين مطالعه افراد سياره را در يكسال افزايش خواهد داد.

?انسان‌هاى زيادى براى زنده ماندن مجبور به يادگيرى و خواندن خواهند شد. قرنطينه‌هاى درمانى ويروس کرونا، كتاب‌هاى ديجيتال و خاك خورده‌ى كتابخانه‌ها را جان دوباره خواهد داد.
ويروس کرونا، هنر و خلاقيت فردى را به شكل قابل توجهى رشد خواهد داد.

?هوركس معتقد است در يكسال، صنايع دستى و هنرهاى مبتنى بر فرد، يك رنسانس تازه را تجربه خواهد كرد.

▪️ مركز مطالعات بيولوژيك ميشيگان، متشكل از  يك تيم تحقيقاتى محيط زيست شامل بيش از پنجاه دانشمند در زمينه محيط زيست و بيمارى هاى بيولوژيكى، نظر جالب ديگرى دارند:

"كرونا، حيات بيولوژيك سياره را متحول خواهد كرد."

- كاهش بيش از ٢٠٠ ميليون متر مكعب گازهاى گل خانه اى و دى اكسيد كربن.

- پايين آمدن دماى كره زمين در آينده ى نزديك،
- حفظ بقاى بيش از هفتصد گونه ى گياهى و جانورى در صورت حفظ اين وضعيت به مدت يكسال
-آسمان هاى آبى تر
- كاهش چند صد ميليون تن زباله ى پلاستيكى،
- افزايش چشمگير بهداشت عمومى،
- اختصاص بودجه هاى هنگفت جهانى و احياى سنديكاها و مجامع بهداشت در سراسر جهان براى حفظ انسان،
- بهره مندى عمومى تر كشورهاى فقير دنيا از بهداشت و آموزش،
- در نهايت باور پذيرتر بودن اين ديدگاه كه انسان مالك اين سياره نيست.

▪️تغيير اين نگاه براى بقاى نسل بشر حياتى است. دانشمند ارشد اين تيم تحقيقاتى، از كرونا بعنوان "يك تنفس عميق" اين سياره نام برد. جايى كه شايد حيات سياره آبى به اين اتفاق نياز شديدى داشت.

⁉️ و پرسش نهايى شايد اين است؛ آيا كوئيد ١٩ مي‌تواند آن حلقه‌ى گمشده دفاعى اين سياره در برابر موجودى به نام انسان باشد

(( با یاری خدای منان و با همکاری مردم و در خانه ماندن , وبا رعایت بهداشت فردی و اجتماعی کرونا را شکست خواهیم داد ))

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

جدیدترین مطالب سایت

مترجم سایت

جستجو در سایت

آمار سایت

1697977
بازدید امروزبازدید امروز816
بازدید دیروزبازدید دیروز1433
بازدید این هفته بازدید این هفته 5150
بازدید این ماه بازدید این ماه 5213
تعداد کل بازدیدهاتعداد کل بازدیدها1697977