ورود کاربران عضو

شرکت در نظر سنجی

لینک دوستان

×

خطا

"Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

Cannot get "مرند" woeid in module "mod_sp_weather".

"Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

"Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

"Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
 

برنامه اجرا شده کانون کوهنوردی فرهنگیان آراز شهرستان مرند با شعار لبیک یا حسین در روز جمعه مورخه 98/7/26 بر کوه کم کی  ( kamkie) به ارتفاع 3347 متری در منطقه صفر مرزی بر گزار گردید

رشته کوه کَم کی یا کمچی (کیامکی)

کیامکی یا به زبان محلی کم کی یا کمچی داغ ، کوهی است ملقب به دماوند کوچک ایران به ارتفاع ۳۳۴۷ متر واقع در شمال غرب ایران در استان آذربایجانشرقی ، شهر هادیشهر می باشد که هر بیننده ای را با هیبتی دماوند وار با ورود به شهر بخود جلب می کند. کیامکی داغ از شهر هادیشهر در حدود ۱۲ کیلومتر فاصله دارد و نزدیکترین روستا به کیامکی همان روستای خوش آب و هوا و سرسبز داران می باشد. با ورود به داران راه خاکی لندرور روی مشخصی از کنار مدرسه و قبرستان عبور می کند. می توان از داران تا پناهگاه کیامکی را پیاده طی کرد. که حدود دو ساعت با شیب کم بطول می انجامد.

    پناهگاه کیامکی در سال ۱۳۷۹ افتتاح و مورد استفاده قرار گرفت که پذیرای ۱۰۰ نفر کوهنورد را دارد. دارای آب اشامیدنی نیز هست.برای صعود به کیامکی یال های زیادی وجود دارد. اما یال معروف پناهگاه بعلت پاکوبی و شیب تند معروف می باشد و از پناهگاه می توان کل مسیر صعود را دید.از پناهگاه تا قله می توان با شیب تند ۳:۳۰ ساعت صعود کرد و مسیر معروف دیگر گردنه قیز گدیکی می باشد که در قله یک جانپناه کوچک به ظرفیت ۸ نفر با کمک کوهنوردان منطقه ساخته شده که در صعودهای زمستانی جان کوهنوردان را در برابر باد و بوران بسیار سهمگین حفظ می کند. ولی متاسفانه توسط افراد بی هویت داغون گردیده به هر حال، یک کانکس نیز  در قله موجود می باشد. از قله تا پناهگاه را می توان از یال های دیگر نیز فرود آمد. مسیر شن اسکی نیز موجود است که تقریبا دو ساعت بطول می انجامد. برای صعود به کیامکی در طول سال باید لباس گرم و کلاه و دستکش همراه داشت و برای صعودهای زمستانی باید مجهز به لباس گرم بود.از قله ، کوه های آرارات ترکیه و ایلانلی در نخجوان و میشو و کوه های مرند و دیگر کوه های منطقه قابل رویت می باشد.

منطقه دارای حیواناتی مانند کل ، بزکوهی، مار ، گراز ، روباه، گرگ، کبک و خرگوش و در بعضی جاها به ندرت پلنگ و خرس هم دیده می شود.

 

 

 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مترجم سایت

جستجو در سایت

آمار سایت

1895147
بازدید امروزبازدید امروز940
بازدید دیروزبازدید دیروز1434
بازدید این هفته بازدید این هفته 4009
بازدید این ماه بازدید این ماه 40169
تعداد کل بازدیدهاتعداد کل بازدیدها1895147