ورود کاربران عضو

شرکت در نظر سنجی

لینک دوستان

×

خطا

"Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

Cannot get "مرند" woeid in module "mod_sp_weather".

"Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

"Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

"Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
 

بشر در عصر حاضر و عصر آینده ,و ......

یك تيم تحقيقاتی در زمينه محيط زيست و بيمارى هاى بيولوژيكى معتقدند #کرونا حيات بيولوژيك سياره را متحول خواهد كرد و موجب كاهش بيش از ۲۰۰ميليون مترمكعب گازهاى گلخانه‌اى و دی‌اكسيدكربن خواهد شد.

پايين آمدن دماى كره زمين در آينده نزديك و حفظ بقاى بيش از ۷۰۰ گونه گياهى و جانورى
در صورت حفظ اين وضعيت به مدت يكسال و آسمان‌هاى آبى‌تر و كاهش چند ۱۰۰ميليون تن زباله پلاستيكى و افزايش چشمگير بهداشت عمومى از دیگر نتایج کرونا خواهد بود.

دانشمند ارشد اين تيم تحقيقاتى، از كرونا بعنوان «يك تنفس عميق» اين سياره نام برد. جايى كه شايد حيات سياره آبى به اين اتفاق نياز شديدى داشت.

پرسش نهايى شايد اين است كه آيا کرونا ميتواند آن حلقه گمشده دفاعى اين سياره در برابر موجودى به نام انسان باشد.

اختصاص بودجه هاى هنگفت جهانى و احياى سنديكاها و مجامع بهداشت در سراسر جهان براى حفظ انسان و بهره‌مندى عمومى‌تر كشورهاى فقير دنيا از بهداشت و آموزش و در نهايت باور پذيرتر بودن اين ديدگاه كه انسان مالك اين سياره نيست. تغيير اين نگاه براى بقاى نسل بشر حياتى ست. /پایان
رضا کاشف

تاثیر موسیقی در ورزش و تمرینات ورزش :


در طول تمرینات منظم مانند دویدن، موسیقی می تواند توجه ورزشکار را محدود و درنتیجه توجه شخص را نسبت به احساس خستگی منحرف کند...
مقالة حاضر حاصل شش سال تحقیق دورة دکترای نویسنده است که طی آن استنباط گردیده که موسیقی مناسب (صحیح) می تواند تأثیر زیادی بر ورزش و انجام تمرینات ورزشی داشته باشد. باعث خوشحالی نویسنده خواهد بود که مربیان و ورزشکاران را در یافته های خود شریک گرداند.

چگونه موسیقی به اعمال ورزشی کمک می کند؟
موسیقی ممکن است به چهار طریق به انجام ورزش و تمرینات ورزشی کمک نماید.
اول، در طول تمرینات منظم مانند دویدن، موسیقی می تواند توجه ورزشکار را محدود و درنتیجه توجه شخص را نسبت به احساس خستگی منحرف کند. این تکنیکی است که بسیاری از دوندگان ماراتن و ورزشکاران ورزشهای سه گانه به آن به عنوان مسئله ای مهم و مجزا می نگرند.
دوم، موسیقی میزان برانگیختگی شخص را تغییر می دهد و بنابراین به عنوان شکلی از تحریک که اهمیت زیادی در مسابقات دارد، مورد استفاده قرار می گیرد یا به عنوان مسک ّنی برای فرو نشاندن اضطراب ورزشکاران تلقی می گردد. یکی از عوامل مؤثر، تولید کاستهای صوتی است که ترکیبی هستند از موسیقی محرک و آثار کلامی که به مثابة راهکاری برای ایجاد اعتماد به نفس تلقی می گردند.همچنین نویسنده از موسیقی آرام بخش همانند پس زمینه ای در تکنیکهای آرامش بخش استفاده می کند، که از طریق آموزشهای کلامی عموماً به کار گرفته شده اند.
سوم، موسیقی می تواند به دلیل وجود تشابهاتی بین ریتم و حرکات بدن انسان مفید واقع گردد. بنابراین تطابق موسیقی با ورزش، همواره افزایش راندمان شرکت کنندگان در تمرینات ورزشی را نمایان ساخته است.
چهارم، در ارتباط با نکتة قبلی، خصوصیات ریتمی موسیقی از الگوهای مهارتهای فیزیکی تقلید می نماید، بنابراین موسیقی قادر است اکتساب مهارتهای حرکتی را افزایش داده و محیط آموزشی بهتری را ایجاد نماید. برای اثبات مدعی شواهدی در ورزشهای ژیمناستیک و شنا ارائه شده است.
انتخاب موسیقی صحیح:
تحقیقات اخیر نشان می دهد که چهار عامل مهم و تأثیرگذار در خصوصیات برانگیزندة موسیقی وجود دارد.
اول، به این علت که مردم به عکس العمل نشان دادن نسبت به محرکهای ریتمیک، تمایل نهفته ای دارند. در حقیقت پاسخ ریتمیک به موسیقی، نهفته ترین عامل است.
دوم، جنبه های هارمونیک و ملودیک موسیقی، اجرای شنونده را شکل می دهد و بر حالات روحی وی تأثیر می گذارد.         
سوم، مشخصة فرهنگی ِ موسیقی از طریق پرورش فرهنگی ـ اجتماعی و موسیقی ای که شخص قبلاً در معرض آن بوده، بر پاسخ شنونده تأثیرگذار خواهد بود.
چهارم، عامل ارتباط که مربوط می شود به ارتباطات موسیقایی مفرط که توسط موسیقی برانگیخته شده اند؛ به این معنی که صدا می تواند باعث ایجاد اصوات دیگری شود که فعالیتهای فیزیکی را خلق می کند. پاسخ ریتمیک و فاکتورهای موسیقایی در درون ِ طبیعت موسیقی وجود دارد، حال آنکه تأثیرات فرهنگی و عوامل ارتباطی نسبت به موسیقی، عوامل خارجی محسوب می گردند.
نتیجه:
موسیقی اغلب منبعی بکر برای انگیزش و الهام گرفتن در ورزش و تمرینات ورزشکاران محسوب می شود. یکی از مهم ترین نکات که باید به یاد داشته باشیم این است که سلیقة موسیقایی در واقع امری بسیار شخصی است و به همین دلیل از توصیه برای انتخاب نوع موسیقی پرهیز شده است زیرا این مسئله کاملاً بستگی به تصمیم شخص دارد. به هر حال اکنون شما باید نسبت به عواملی که گوش فرا دادن به موسیقی در امر ورزش را ارزشمندتر می کند، هوشیارتر باشید.

مشکلات تغذیه ای در کوه

مشکلات گوارشی

خوردن آب و غذای آلوده ممکن است باعث اسهال معمولی تا شدید گردد ، همچنین هیپوکسمی موجود در ارتفاعات ، عملکرد مجرای‌ گوارشی را آهسته کرده و منجر به یبوست میشود ... مشکل رایج دیگر ، گازهای گوارشی است که میتواند ناشی از غذاهای خشک پرکربوهیدرات باشد ،
برای اجتناب از این مشکلات بهتر است غذا به سه وعده‌ غذای اصلی و سه میان وعده تقسیم شود ، اطمینان حاصل کنید که همه غذای مورد استفاده کاملا بهداشتی باشد ، به‌خصوص این امر در مورد آب بسیار اهمیت دارد ، اگر از آب چشمه‌ها و یخ‌ها استفاده میشود حتما باید آنها را جوشاند و سپس مورد استفاده قرار داد ...
استفاده از ضدعفونی کننده‌های کلریدی و یُدی هم مناسب میباشد ، اضافه کردن ویتامین C به آبی که قبلا به آن یُد اضافه شده ، بو و مزه یُد را به‌طور کامل از بین میبرد ، البته ابتدا حدود ۳۰ - ۲۰ دقیقه صبر کنید تا  یُد اثر کند و سپس مقدار کمی (حدود ۵۰ میلی گرم) ویتامین C به آن اضافه کنید ...


ترک ناگهانی ورزش :


وقتی به یکباره ورزش را ترک میکنیم چه می شود؟
پزشکان در خصوص ترک ورزش ناگهانی به افراد هشدار می دهند زیرا می تواند باعث صدمات جدی به آنها شود.
ترک ورزش که به دلایل مختلف از جمله مسافرت، تغییر و جابه جایی محل زندگی، تحصیل، امتحانات، تغییر ساعات کاری، بارداری، بیماری و یا حتی بی حوصلگی و بی انگیزگی رخ می دهد،
 می تواند عواقب بسیار بدی بر روی سلامت فرد بگذارد.
گفتنی است
از جمله این عوارض افزایش ناگهانی توده چربی بدن، بروز حس افسردگی و کلافگی، دردهای عضلانی به ویژه در ساعاتی که فرد
مبتلا ورزش می نموده است و
همین طور از دست رفتن توده عضلانی است.
بررسی ها نشان می دهند
برای جلوگیری از این عوارض پزشکان
 توصیه می کنند تا افراد با برنامه و
هماهنگی با مربی ورزش خود به
تدریج با کم کردن ورزش شروع کنند،
حتی اگر ورزشکار حرفه ای هم نباشند و
سعی کنند تا در اولین فرصت دوباره
 فعالیت های ورزشی خود را آغاز کنند و
حین این مدت هم خودشان ورزش کنند.

همین طور مادران باردار و سایر افرادی
که مشکلات پزشکی دارند با مراجعه به
پزشک و تایید صلاحدید و با
کنترل و نظارت می توانند ورزش را به ارامی
کنار بگذارند.

هر چند،
کنار گذاشتن ورزش،
راهکار مناسبی برای
بی حوصلگی یا خستگی فرد نمی باشد

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

جدیدترین مطالب سایت

مترجم سایت

جستجو در سایت

آمار سایت

1697854
بازدید امروزبازدید امروز693
بازدید دیروزبازدید دیروز1433
بازدید این هفته بازدید این هفته 5027
بازدید این ماه بازدید این ماه 5090
تعداد کل بازدیدهاتعداد کل بازدیدها1697854