ورود کاربران عضو

شرکت در نظر سنجی

لینک دوستان

×

خطا

"Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

Cannot get "مرند" woeid in module "mod_sp_weather".

"Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

"Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

"Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

با دمای مرکزی بدن هم  ,روی عملکرد ورزشی تأثیر دارد

دمای مرکزی بدن، دمایی است که اندام‌های مرکزی‌تان در آن دما عمل می‌کنند. واکنش‌های آنزیمی، نسبت به تغییرات ثانوی در دمای مرکزی بدن، بی نهایت حساس هستند. برای سیستم‌های بیولوژیکی که در فعالیت‌های بسیار شدید بدنی درگیر هستند، دمای بهینه نسبتاً بالاست. دمای مرکزی بدن، شب‌ها پایین است، همزمان با بیدار شدن فوراً بالا می‌رود و در عصر، به بالاترین حد خود می‌رسد.

بهترین زمان ورزش کردن
طبق ساعت درونی هورمون‌ها، بیان ژن و دمای مرکزی بدن، بهترین زمان برای جلسات تمرینی معمولاً بین ساعت دو نیم بعد از ظهر و هشت و نیم شب است. اگر جلسه تمرین‌تان بیشتر از یک ساعت طول می‌کشد، کمی زودتر شروع کنید.
این توصیه بر اساس این فرضیه ارائه می‌شود که شما به طور کلی در تاریکی می‌خوابید و وقتی هوا روشن می‌شود، بیدار می‌شوید. برای آن‌هایی که ساعت خواب و بیداری‌شان غیرعادی است، ترجیحاً باید بعد از بیدار شدن، دست کم ۶ ساعت صبر کنند و سپس تمرین را شروع کنند. بهترین زمان تمرین این افراد باید بیشتر نزدیک به هشت و نیم عصر باشد تا دو و نیم بعد از ظهر.

تداوم زمان تمرین
مسئله دیگری که در افزایش عملکرد ورزشی‌تان مهم است این است که وقتی بهترین زمان تمرینی‌تان را پیدا کردید، همیشه در همان زمان تمرین کنید. بدن شما ساعت درونی‌اش را با همان زمان تطبیق خواهد داد و هر چه از این زمان فاصله بگیرید، عملکردتان افت خواهد کرد. با همه‌ی این‌ها این انطباق، به ۲ دلیل ناکامل است.
بدن تنها زمانی خودش را تطبیق می‌دهد که شما در زمانی تمرین کنید که چند ساعت از زمان بهینه‌ی تمرین بدنی‌تان فاصله گرفته باشد. در غیر این صورت، بدن انگیزه‌ای برای تطبیق ساعت درونی‌اش ندارد. بعد هم اینکه، باز هم این انطباق کامل نیست.
چون سیستم عصبی از نظر استدلالی، خوب انطباق می‌پذیرد اما سیستم فیزیولوژیکی مانند تولید هورمونی، کمتر قابل انطباق است. مطالعات گوناگون، سایز عضلانی و دست آوردهای قدرتی در گروه‌های تمرینی را در زمان‌ها مختلف روز مورد بررسی قرار داده‌اند. حتی زمانی‌ که افراد در زمان مشخص و ثابتی تمرین می‌کرده‌اند، اما افزایش قدرت و دست آوردهای عضلانی‌شان در تمرینات عصرگاهی بیشتر بود.

کوه‌نوردی و گیاه‌خواری :

در میان کوه‌نوردان عده نه‌چندان اندکی وجود دارند که از رژیم غذایی گیاه‌خواری پیروی می‌کنند. از آنجایی که تغذیه یکی از سه ضلع موفقیت ورزشکاران (تمرین، استراحت و تغذیه) محسوب می‌شود؛ توجه به نوع تغذیه برای این دسته از کوه‌نوردان اهمیت خاصی دارد. یکی از کوه‌نوردان بنام و موفق که از همین رژیم غذایی پیروی می‌کند Heather Weidner نام دارد که بصورت آنلاین اقدام به برپایی کلاس‌های مجازی و آموزش‌های لازم در این خصوص می‌کند. در اینجا به چند نکته اساسی از کلاس‌های این کوه‌نورد در خصوص رژیم غذایی گیاه‌خواری و کوه‌نوردی اشاره می‌کنیم؛

استفاده از رژیم غذایی متعادل
اولین نکته که مشترک مابین گیاه‌خواران و سایر افراد است، رعایت تعادل در رژیم غذایی است؛ البته گیاه‌خواران به دلیل تنوع کمتر منابع باید دقت بیشتری به خرج دهند. مهمترین نکته برای این دوستان وجود تنوع و گوناگونی در استفاده از طیف وسیعی از انواع میوه‌ها و سبزی‌جات و عدم تمرکز و توجه بر منابع گیاهی محدود و معین می‌باشد.

مصرف پروتئین در بازه زمانی 30 تا 60 دقیقه پس از فعالیت
استفاده از پروتئین‌هایی مانند سفیده تخم مرغ، پروتئین وِی (whey) و نیز منابع پروتئین گیاهی جهت ریکاوری و بازسازی عضلات درست در فاصله زمانی 30 تا 60 دقیقه بعد از فعالیت یکی از این نکات مهم است.

استفاده روزانه از مولتی‌ویتامین‌ها
استفاده از ویتامین‌ها برای ادامه فعالیت‌های حیاتی بدن بسیار ضروری است. در این میان برخی از ویتامین‌ها نقش پررنگ‌تری ایفا می‌کنند، ویتامین B12 از جمله این ویتامین‌ها است که به حفظ سطح انرژی بدن کمک شایانی می‌کند.

 استفاده از منابع مختلف، کامل و غنی پروتئینی
باز هم پروتئین! سعی کنید منابع متنوع و غنی از انواع پروتئین‌ها را مدنظر قرار دهید. لبنیات، انواع جوانه، تخم مرغ، بلغور و مغزها از جمله منابع متنوع و غنی هستند که با ترکیب آن‌ها منابع غنی و باکیفیت از پروتئین در اختیار خواهید داشت.

 به ندای بدن گوش فرا دهید
اگر احساس کمبود یا ضعف می‌کنید حتماً نیاز به تغییراتی در رژیم غذایی خود دارید. اگر با وجود تغییر و تنوع در رژیم غذایی کماکان احساس ضعف دارید ممکن است به دلیل این باشد که گیاه‌خواری با تیپ بدنی شما سازگار نیست و باید برای حفظ سلامتی خود اقدامات لازم را انجام دهید.

پی‌نوشت: هیچگاه بدون مشاوره پزشک متخصص و بصورت سرخود از هیچگونه رژیم غذایی پیروی نکنید؛ حاصل و خروجی رژیم‌های بی‌پایه و غیرعلمی می‌تواند تاثیر مستقیم بر کبد، کلیه، بافت عضلانی و سایر اعضای حیاتی بدن شما باشد.

ترجمه: پویا سلیمانی

سنگ‌چین‌ها چقدر می توانند بر درستی مسیر ما صحه بگذارند؟

در مطلبی که در یکی از کانال های #کوهنوردی می خواندم، در مورد سنگ چین ها آن هم در قله هایی که برای اولین بار اقدام به صعود آن ها کرده ایم یا #کوه های پرت و دور افتاده، اینچنین آمده بود:

�... با دیدن این نشانه‌ها (سنگ چین ها) در مسیر که حتی در برخی گزارشات کوهنوردی صراحتاً به وجود آن ها اشاره شده است احساس امنیت و آرامش خاطر از این بابت که تا اینجا مسیر را صحیح آمده‌ام و پیش از من نیز افرادی از این مسیر عبور کرده‎اند به انسان منتقل می‌شود.�!

اما من به شما چیز دیگری می گویم؛
به هیچ عنوان به سنگ چین ها به عنوان علائمی که درستی مسیرتان را تایید می کند تکیه نکنید!

بدون تردید سنگ چین ها علائمی برای یک هدف خاص هستند و به نظر نمی رسد کسی از روی بیکاری به #کوهستان برود و شروع به ساختن سنگ چین کند.

اما اینکه آن هدف با هدف شما یکی باشد یا خیر مسئله ای است که مد نظر ماست!

با توجه به اینکه استفاده کنندگان از محیط کوهستان افراد مختلف با اهداف مختلف هستند احتمال اینکه سنگ چین ها نشانگر اهدافی بغیر از آنچه مد نظر ماست باشند بسیار زیاد است.
بر همین اساس تکیه بر سنگ چین ها به عنوان تایید کننده درستی مسیر می تواند موجب بروز خطرات بزرگی چون گم شدن باشد.

بنا بر این لازم است که هر #کوهنورد قبل از اجرای برنامه نسبت به مسیر اطلاعات کامل را کسب کرده و آموزش های لازم را در خصوص #مسیریابی دیده باشد. به این صورت شما دیگر نیاز به تکیه بر موارد نامطمئن نخواهید داشت.

اگر کمی در گروه هایی که سابقه گم شدن در کوهستان را دارند جستجو کنید؛ بی شک به افرادی که دلیل گم شدن شان اعتماد به همین سنگ چین ها بوده است بر خواهید خورد. لطفا شما به این دلیل گم نشوید!

نکات مهم برای کوهنوردی در پاییز


هر فصل در کوهنوردی شرایط خاص خود را دارد. در تابستان آب، در پاییز و زمستان پوشاک، در غارها نور و در کویر امکانات خاص مسیریابی. فصل پاییز به دلیل تغییرات محسوس دما و شرایط جوی خاص نیاز به توجه بیشتر، پوشاک و حتی تغذیه متفاوت تر دارد. این ها در کنار همه آنچه یک کوهنورد باید در چک لیست خود داشته باشد اهمیتی ویژه دارد.

پاییز فرا رسیده و هوای کوه ها و ارتفاعات دگرگون شده پس قبل از گام نهادن در کوه به چند نکته توجه کنیم:

1. پوشاک مناسب و کافی، آنچه قبل از صعود می پوشید نیاز شما را به طور کامل برطرف نمی کند، پس داشتن لباس اضافی، بار سنگین محسوب نمی شود. بادگیر و حداقل یک دست لباس پلار با خود ببرید.

2. در انتخاب وسایل و تجهیزات کوهنوردی دقیق باشید. برای کوه بهترین را انتخاب کنید زیرا در کوه دسترسی شما محدود می شود پس قبل از خرید بهترین را انتخاب کنید تا بتوانید در برنامه های بیشتری از آنها استفاده کنید. این ضرب المثل را هم فراموش نکنید: آنقدر پولدارنیستم که جنس ارزان بخرم!

3. شرایط جوی، موقعیت و وضعیت آب و هوایی منطقه مورد نظر را بدانید. این روزها به لطف نرم افزارها و ماهواره های مختلف به دست آوردن وضعیت جوی منطقه مورد نظر اصلا کار دشواری نیست و در اکثر مواقع پیش بینی ها درست است.

4. بدون نقشه و یا راهنما و آشنایی کامل وارد مناطق کوهستانی نا آشنا نشوید.

5. در هنگام وزش باد یا بارش باران با صخره ها درگیر نشوید.

6. هنگام بروز حادثه خونسردی خود را حفظ کنید. شاید بگویید گفتنش راحت است اما در آن شرایط خونسرد بودن دشوار است، اما سریع ترین راه حل مشکل، حفظ آرامش و یافتن چاره کار است.

7. در هنگام بارندگی مراقب باشید خطر سقوط از ارتفاع قوت می گیرد و به دلیل لغزنده بودن سطوح خیس، احتمال لیز خوردن بیشتر می شود مخصوصا وقتی کفش شما چندان مخصوص حرکت در جاهای خیس نباشد.

8. مراقب نقشه و مسیر صعودتان باشید. در شرایط نامساعد جوی همچون مه و بارش شدید احتمال اشتباه در یافتن مسیر درست، قوت می گیرد.

9. تغذیه سالم و خوب داشته باشید و هیچ کدام از وعده های غذایی خویش را فدای کمبود وقت نکنید.

10. رعد و برق و خطرات آن را دست کم نگیرید. در صورت بروز رعد و برق سریعا خود را به مکانی امن برسانید و در کم ترین ارتفاع قرار بگیرید. طناب ها و لباس های خیس را از خود دور کنید. از رودخانه ها فاصله بگیرید. خطر سیل را فراموش نکنید.

11. مراقب وضع جسمی خود باشید هیچکس بهتر از خودتان نمی تواند وضع بدن تان را تشخیص دهد. قبل از رفتن به کوه علایم و بیماری های کوهستان را بشناسید. در کوه پزشک خود باشید و از صعود انتحاری بپرهیزید. در صورتی که بدن تان مشکل پیدا کرد به فکر برگشت هم باشید یک صعود از شروع تا پایان است صرف صعود یک قله هنر نیست به برگشت هم فکر کنید و برای آن وقت و انرژی کافی بگذارید.

12. جعبه کمک های اولیه خود را فراموش نکنید.

13. مواظب سنگ های زیر پایتان باشید چون ریزش سنگ هم می تواند جان خودتان و هم کسانی را که پایین تر از شما قرار گرفته اند را تهدید کند.

14. از مسیرهای صخره ایی و سنگی دوری کنید.

15. اگر مجبور شدید بدون برنامه ریزی قبلی در کوه بمانید تا حد امکان در روشنی روز ارتفاع کم کنید.

16. پاییز و زمستان پانچوهایتان را فراموش نکنید.

17. کلاه، دستکش و جوراب گرم از مهم ترین پوشاک فصل سرد است. از کلاه های مناسب استفاده کنید. جوراب مناسب بپوشید و دستکش گرم هم با خود داشته باشید یکی، دو جفت جوراب اضافی و یک جفت دستکش چندان حجم کوله شما را سنگین نمی کند، اما در هنگام سرما اولین نقاطی که حرارت شان را فدای اندام حیاتی می کنند دست ها و پاها هستند. پس قبل از سرد شدن، آن ها را با پوشاک مناسب بپوشانید تا گرما و انرژی کمتری از دست بدهید.

18. قبل از قرار دادن کیسه خواب و لباس های اضافی در کوله آن ها را آب بندی کنید زیرا هوای پاییز به یکباره تغییر می کند و در صورت بارش باران فرصت نخواهید داشت که آن ها را از گزند باران دور نگه دارید.

19. با کوله مناسب صعود کنید.

راهنمای کوهنوردی :

کوهنوردی از ورزش های پر خطری است که بی احتیاطی در آن می تواند جان خیلی از افراد را به خطر بیاندازد و نکات بسیار مهمی را در این حرفه باید مد نظر داشت یکی از مهم ترین نکات این است که کوهنوردی باید متناسب با شرایط جوی در نظر گرفته شود. کوهنوردی در تمام فصل های سال صورت می گیرد و خطرات آن در فصل زمستان بیشتر است بنابراین آگاهی از ضروریات کوهنوردی در شرایط جوی خاص و در فصل های خاص امری ضروری می باشد.

نکاتی کلی و کلیدی در رابطه با ورزش کوهنوردی ?

۱- آموزش های ضروری:

برخی از آموزش ها در کوهنوردی ضروری هستند که به شما در موفق شدن این حرفه کمک می کند آموزش هایی ماننند جهت یابی و خواندن نقشه ها، نحوه استفاده از ابزارهای جهت یابی، نحوه استفاده از وسایل کوهنوردی، و نحوه شناسایی جوهای هوایی می تواند در یک سفر کوهپیمایی به شما کمک کند.

۲- برنامه ریزی درست کوهنوردی:

برای سفر خود یک برنامه از پیش تعیین شده داشته باشید و به همراه جمع کوهنوردی مدت زمان صعود به قله را محاسبه کنید و آن را تخمین بزنید و در ادامه تمام لوازم را تهیه کنید و برای چند روز اضافه تر نیز آذوقه به همراه داشته باشید.

۳- استفاده از کفش کوهنوردی:

یکی از نکات مهم در راهنمای کوهنوردی استفاده از کفش مناسب است کفش کوهنوردی باید قابلیت ارتجاعی داشته باشد و زیره آن مقاوم و محکم باشد همچنین ضد آب بودن، تعریق کم و همچنین باید قسمت بالایی پاشنه پا را بپوشاند و در برابر سرما مقاوم باشد.

۴- فراهم کردن تغذیه لازم:

آب و غذای کافی را در سفر به همراه داشته باشید بهترین غذاها برای فضای کوهستان استفاده از نان، سیب زمینی و کنسروهای آماده است که راحتی مصرف را برای شما به همراه دارد.

۵- لوازم اورژانسی:

لوازم مورد نیاز برای کمک های اولیه از لوازمی هستند که باید در سفر کوهنوردی از آن استفاده کنید ممکن است در صورت ایجاد خطر این لوازم به درد شما بخورد و تا رسیدن نیروهای امدادی کمک کننده باشد. همچنین آگاهی از نحوه استفاده کردن از کمک های اولیه و امداد رسانی های ابتدایی از نکات مهم در راهنمای کوهنوردی به شمار می رود.

۶- وسایل ارتباطی:

یک فرد کوهنورد باید نحوه استفاده از وسایل ارتباطی را بداند ؛ تا در صورت نیاز به دسترسی از رادیو و بی سیم های ارتباطی استفاده کند تا جان او در خطر نیفتد.

علائم ضربان قلب خطرناک

ضربان قلب می‌تواند برای هر کسی متفاوت باشد، اما چه ضربان قلبی نرمال محسوب می‌شود؟ و چه زمانی ضربان قلب خطرناک به شمار می‌آید؟ برای افراد بزرگسال، ضربان تند قلب به طور کلی به بیش از 100 ضربه در دقیقه گفته می‌شود. اما چیزی که ضربان بسیار تند قلب تلقی می‌شود ممکن است به سن و وضعیت سلامت عمومی‌تان نیز بستگی داشته باشد. ضربان تند قلب یا "تاچی کاردیا" انواع گوناگونی دارد و طبقه بندی آن‌ها بر اساس علت و بخشی از قلب است که تحت تاثیر قرار گرفته است. تاچی کاردیا می‌تواند موقتی باشد.

برخی از علت‌های احتمالی ضربان تند قلب شامل موارد زیر می‌شود:
• یک بیماری یا عارضه پنهان
• اضطراب و استرس
• خستگی
• مصرف زیاد کافئین
• مصرف زیاد الکل
• عدم تعادل الکترولیت‌ها
• تب
• ورزش و تمرین شدید و سنگین یا تحرک بدنی
• عوارض جانبی مصرف دارو
• سیگار کشیدن
• مصرف برخی از مواد مخدر (مانند کوکائین)

"برادی کاردی" یا ضربان قلب پایین معمولاً وقتی است ضربان قلب کمتر از 60 ضربه در دقیقه باشد. برای افراد ورزشکار و آنهایی که به طور مرتب ورزش می‌کنند، ضربان قلب کمتر از 60 ضربه در دقیقه، نرمال و حتی سالم است.

برخی از علت‌های احتمالی "برادی کاردی"، ضربان قلب خطرناک شامل موارد زیر می‌شود:
• عوارض جانبی مصرف دارو
• عدم تعادل الکترولیت‌ها
• آپنه انسدادی خواب
• یک بیماری یا عارضه‌ی پنهان

ضربان قلب نرمال در زمان استراحت برای افراد بزرگسال
ضربان قلب شما در زمان استراحت زمانی است که قلب‌تان، کمترین مقدار خونی را که بدن‌تان نیاز دارد پمپاژ می‌کند، چون در حال استراحت هستید. ضربان قلب نرمال در زمان استراحت برای هر کسی فرق می‌کند اما در بیشتر بزرگسالان، بین 60 و 100 ضربه در دقیقه است.
اگر ضربان قلب‌تان مدام بالای 100 ضربه در دقیقه یا پایین‌تر از 60 ضربه در دقیقه باشد (و ورزشکار نباشید) باید به پزشک مراجعه کنید.

علاوه بر سرعت ضربان قلب باید به علائم دیگری نیز توجه داشته باشید:
• تنگی نفس
• ضعف و بیحالی
• احساس سرگیجه یا سبُکی در سر
• احساس لرزش یا تپش قلب در سینه
• احساس درد یا ناراحتی در سینه

علائم زیر نیاز به اقدام اورژانسی دارند:
• درد در قفسه سینه که بیشتر از چند دقیقه طول کشیده است
• به سختی نفس کشیدن
• غش و ضعف

همیشه باید مراقب سلامت قلب‌تان باشید
این مراقبت‌ها شامل ورزش منظم، داشتن رژیم غذایی سالم و مفید برای قلب و حفظ وزن نرمال و سالم می‌شود. ضمنا باید به طور مرتب برای چکاپ وضعیت سلامتی‌تان به پزشک مراجعه کنید. این کار شما یک عادت خوب است زیرا کمک‌ می‌کند عوارضی مانند کلسترول بالا یا ناهنجاری‌های فشار خون زودتر تشخیص داده شوند.

چند نکته برای حفظ سلامت قلب
• راه‌هایی برای کاهش استرس پیدا کنید مثلا یوگا یا مدیتیشن.
• مصرف کافئین‌تان را محدود کنید. استفاده‌ی زیاد از کافئین می‌تواند سبب افزایش ضربان قلب شود.
• سیگار را ترک کنید. سیگار کشیدن، ضربان قلب را بالا می‌برد و ترک آن، ضربان قلب را به حالت نرمال برمی‌گرداند.
• نسبت به عوارض جانبی دارویی که مصرف می‌کنید دقیق باشید. برخی از داروها می‌توانند ضربان قلب را تند کنند.

سایر عواملی که می‌توانند بر سرعت ضربان قلب در زمان استراحت اثر بگذارند:
• سن: شاید متوجه شده باشید که سرعت ضربان قلب‌تان با افزایش سن، کاهش می‌یابد.
• دمای بدن: ضربان قلب شما وقتی که در دماهای بالا قرار می‌گیرید، تا حدودی تندتر می‌شود.
• عوارض جانبی دارو: مثلا داروهای مهار کننده‌ی بتا می‌تواند ضربان قلب در زمان استراحت را پایین بیاورند.
• هیجانات: اگر مضطرب یا هیجان زده شوید، ضربان قلب‌تان تند می‌شود.
• وزن: افرادی که چاق هستند ممکن است سرعت ضربان قلب‌شان در حالت استراحت، بالاتر باشد. زیرا قلب مجبور است تندتر کار کند تا خون بدن‌ را تامین نماید.
• وضعیت بدن: ضربان قلب شما وقتی که از حالت نشسته برمی‌خیزید به طور موقت تندتر می‌شود.
• سیگار: سیگاری‌ها معمولا ضربان قلب تندتری در حالت استراحت دارند.

خطرات نقاب برفی :

نقابهای برفی برای کوهنوردان خیلی خطرناک است اگر روی آن راه بروند و یا از زیر نقاب حرکت کنند ( احتمال ریزش نقاب برفی ) خطر نقاب های برفی دائم تنها در تابستان است که حتی بدون بودن کونورد در محل بسیار کم امکان ریزش ان وجود دارد ولی احتمال خطر ریزش نقابهای زمستانی بدلیل سست بودنشان و تحت تاثیر باد و حرارت ( آب شدن ) زیاد است.
هنگامیکه بر اثر حرارت از ارتفاع نقاب کم می شود، تشخیص آن از شیب رو به باد کم شده امکان رفتن کوهنورد بر روی آن زیاد است.
کونوردان باید متوجه باشند که نقاب فقط از نوک آن ریزش نمی کند بلکه مقداری عقب تر از نوک نقاب واقع شده و تیره تر از سایر نقاط نقاب است ریزش نقاب برفی در زمستان یا پس از بارش برف تازه سقوط بهمن را موجب می گردد.
افرادی که از کشته شدن کوهنوردان معروفی همچون هرمن بهل- فرتیس کاسپارک و غیره به علت سقوط نقاب مطلعند خطرات لاینفک آن را دست کم نگرفته و آنرا رعایت می کنند.
بستن افراد گروه به وسیله طناب با فواصل معین از یکدیگر دارای اهمیت فراوانی است به نحوی که در هر بار تنها یک نفر روی قسمت نقابی یال قرار بگیرد. تحت هیچ شرایطی نباید روی بام نقاب رفت. باید با فاصله قابل ملاحظه ای از محل احتمالی شکسته شدن نقاب حرکت کرد حتی اگر موجب پیاده روی بیشتر شود.
چگونگی عبور از نقاب
اغلب اتفاق می افتد که برای پایین آمدن یا بالا رفتن از محلی باید از نقاب عبور کرد یا آنکه برای پایین آمدن لازم است نقاب از بالا درهم کوبیده شود. از بالا- بعد از بررسی دقیق بالای نقاب از طرفین، باید شکافی در باریکترین قسمت نقاب ایجاد کرد. نفر اول از میان شکاف عبور کرده و در محلی که از پایین و طرفین مطمئن باشد قرار می گیرد و نفرات بعد به همین ترتیب از همان محل عبور می کنند.
از پایین- محلی را که برامدگی نقاب حداقل ضخامت را دارد انتخاب می شود. در موقع کندن سوراخ کمی فاصله گرفت. از آنجا که تشخیص مرکز ثقل نقاب از پایین به سادگی ممکن نیست حفر تونل از میان نقاب و عبور از آن ممکن است باعث درهم ریختن پایه نقاب و ریزش آن شود.
چگونگی حرکت در صورت ریزش نقاب
هرگاه شکستن نقاب باعث افتادن سرگروه شود و نفر بعدی جای پای محکمی نداشته باشد باید نفر دوم بطرف مخالف بپرد و به این ترتیب جان خود و جلودار را نجات دهد.

چرا مصرف هندوانه برای ورزشکاران مفید است؟


?هندوانه منبع بسیار خوبی از ویتامین C و A و B است. حضور ویتامین‌های B برای تولید انرژی حیاتی هستند. ویتامین ث نیز براحتی می تواند با رادیکال های آزاد مبارزه کند.

?همچنین بهترین آنتی ‌اکسیدان‌ها در آن یافت می‌شود. یکی از قوی ترین آنتی اکسیدان ها کاروتن است که لیکوپن نامیده می‌شود. لیکوپن در بدن حرکت کرده و رادیکال‌های آزاد را خنثی می‌کنند.

?زمانی که تمرین می کنیم بواسطه تعریق مقدار زیادی الکترولیت از دست می دهیم. هندوانه میوه‌‌ای است که حاوی میزان بالایی الکترولیت سدیم و پتاسیم است که براحتی می تواند مقادیر از دست رفته را براحتی جبران کند

? آب هندوانه تسکین‌ دهنده‌ دردهای عضلانی!

?هندوانه از جمله میوه‌هایی است که علاوه بر طعم و مزه مطلوبش، فوائد و خواص بسیاری برای سلامتی دارد. مصرف هندوانه می‌تواند بخشی از کالری، ویتامین C و A‌ مورد نیاز بدن را تامین کند. همچنین هندوانه حاوی فیبر خوراکی و پتاسیم است که به کاهش فشارخون کمک می‌کند.

?نتایج یک بررسی نشان می‌دهد مصرف آب هندوانه یک ساعت پیش از ورزش کردن از بروز دردهای عضلانی و افزایش ضربان قلب جلوگیری می‌کند. این خاصیت هندوانه به دلیل وجود ماده "سیترولین" در این میوه است که عملکرد رگ‌ها را بهبود داده و فشارخون را پایین می‌آورد. سیترولین اسید آمینه‌ای است که برای اولین بار آن را در هندوانه پیدا کردند.

?هندوانه و عضله سازی?

?این اسید آمینه نقش مهمی در بدن دارد، اما برخلاف برخی از اسیدهای آمینه‌ی دیگر، برای ساختن پروتئین بکار نمی‌رود اما نقش چشمگیری در چرخه‌ی اوره دارد که بدن‌تان را از ترکیبات مضر، رها می‌کند. چرخه‌ی اوره، آمونیاک را از بدن خارج می‌کند. محصول نهایی این چرخه، اوره است که بدن از طریق ادرار آن را دفع می‌کند. این اسید آمینه می‌تواند رگ‌های خونی‌تان را گشادتر کرده و نقشی هم در عضله سازی داشته باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

جدیدترین مطالب سایت

مترجم سایت

جستجو در سایت

آمار سایت

1693165
بازدید امروزبازدید امروز401
بازدید دیروزبازدید دیروز1452
بازدید این هفته بازدید این هفته 338
بازدید این ماه بازدید این ماه 401
تعداد کل بازدیدهاتعداد کل بازدیدها1693165